به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ این آئین که بصورت نمادین در مدرسه ابتدایی شهید شیخ الاسلامی نوشهر برگزار شد، رئیس شورای اسلامی شهر ، مدیر آموزش و پرورش، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و رئیس اداره تبلیغات اسلامی حضور داشتند. مدیرآموزش و پرورش شهرستان نوشهر ضمن تبریک تقارن بهار تعلیم و تربیت و هفته […]

به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ این آئین که بصورت نمادین در مدرسه ابتدایی شهید شیخ الاسلامی نوشهر برگزار شد، رئیس شورای اسلامی شهر ، مدیر آموزش و پرورش، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و رئیس اداره تبلیغات اسلامی حضور داشتند.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان نوشهر ضمن تبریک تقارن بهار تعلیم و تربیت و هفته دفاع مقدس گفت: یکی از اهداف سند تحول بنیادین بحث مشارکت جویی و مشارکت پذیری است و اگر می‌خواهیم دانش‌آموزانی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تربیت کنیم باید از همین دبستان آغاز کرد.

عباس متاجی با بیان اینکه مدرسه به عنوان خط مقدم جبهه فرهنگی و مدیر مدرسه هم فرمانده این جبهه فرهنگی است گفت: هر اتفاق خوبی که بخواهیم در جامعه رقم بخوردباید از دبستان‌ها آغاز کنیم، چرا هر آنچه که در دوره دبستان آموخته می‌شود در دانش آموزان نهادینه می‌شود اینکه بلوغ شخصیتی دانش‌آموزان از اینجا آغاز، مشارکت‌پذیری و جامعه‌پذیری دانش‌آموزان از دوره ابتدایی شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه جشن عاطفه‌ها هر ساله از شهریورماه شروع می‌شود و تا چهار مهرماه با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و آموزش و پرورش برگزار می‌شود گفت: در طول سال تحصیلی هم در موضوع نگه‌داشت دانش‌آموزان کم برخوردار در حاشیه شهرها در دستور کار این دو نهاد است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نوشهر افزود: عصری که ما در آن زندگی می‌کنیم عصر عقلانیت کلامی و مدیریت رفتاری است و جشن عاطفه‌ها نمادی از مدیریت رفتاری دانش‌آموزان است.

متاجی گفت: امسال هم شعار سال تحصیلی را مهر مهدوی، مدرسه کارآفرین و دانش آموز مسئولیت پذیر انتخاب کردیم و این جشن نمادی از مدرسه صالح است و بچه‌ها با همنوایی و همدلی همدیگر را درک می‌کنند و هیچ دانش‌آموزی به خاطر فقط مالی نباید از تحصیلی جا بماند و این رسالت همه ماست و وزارت آموزش و پرورش با شعار همه یک‌صدا ایران در کنار هم هستیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان نوشهر نیز در این آیین با اشاره به اینکه ۵۰۰ دانشجو و دانش‌آموز نوشهری نیازمند کمک هستند گفت : امسال با کمک مردم و خیرین دو برابر سال گذشته کمک جمع‌آوری شد.

بهزاد عسکری ضمن قدردانی از مشارکت مردم در راستای نوع‌دوستی و کمک به افراد کم برخوردار و نیازمند خاطرنشان کرد: با کمک‌های مردمی صورت گرفته بیش از ۹۰ درصد این جامعه هدف تحت پوشش قرار گرفتند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان نوشهر با اشاره به ضرورت برگزاری جشن عاطفه‌ها گفت: ترویج و تقویت فرهنگ انفاق و نیکوکاری از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشن عاطفه‌ها است.

عسکری با بیان اینکه نباید با دلیل فقر هیچ دانش‌آموز از تحصیل باز بماند گفت: شعار رویداد ملی جشن عاطفه‌ها «آینده ساز باشیم» است و نباید آینده‌سازان این کشور به دلیل فقر از تحصیل بازنمانند.