به گزارش نکته آنلاین، صادق برزگر در مراسم افتتاح متل زانوس کجور نوشهرکه با حضور نائب رئیس فراکسیون گردشگری و نماینده مردم شهرستان نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس و دیگر مسئولین استانی، شهرستانی و بخش کجور  برگزار شد؛: گفت: با توجه به ایجاد توسعه اقتصادی و اشتغال در دورترین نقطه مازندران ، باید از […]

به گزارش نکته آنلاین، صادق برزگر در مراسم افتتاح متل زانوس کجور نوشهرکه با حضور نائب رئیس فراکسیون گردشگری و نماینده مردم شهرستان نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس و دیگر مسئولین استانی، شهرستانی و بخش کجور  برگزار شد؛: گفت: با توجه به ایجاد توسعه اقتصادی و اشتغال در دورترین نقطه مازندران ، باید از سرمایه گذار مجموعه  تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: متل زانوس با سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد تومان با اشتغال مستقیم ۱۰ نفر به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با بیان اینکه در محدوده خارج از بافت روستا مجوز اقامتگاه بوم‌گردی صادر نمی‌شود گفت: یکی از برنامه‌های این اداره‌کل را توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاهای استان عنوان کرد.

برزگر شعار امسال هفته گردشگری را گردشگری سرمایه‌گذاری سبز اعلام کرد و گفت: توسعه گردشگری مازندران با حضور نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس که نائب رئیس فراکسیون گردشگری هستند، یک فرصت است که باید این فرصت را به فال نیک گرفت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران ادامه داد: زانوس می‌تواند یک مقصد گردشگری در جذب گردشگران داخلی و خارجی باشد که برای این امر باید برنامه‌ریزی‌های مطلوب صورت گیرد و باید بافت تاریخی این منطقه حفظ شود.

برزگر در خصوص فرایند اخذ مجوز سرمایه گذاری، افزود: فرایند اخذ مجوز سرمایه گذاری را به یک‌ماه کاهش دادیم.

این مسئول ادامه داد: در تلاشیم با کمک سایر دستگاه‌ها یک فضایی ایجاد کنیم که استعلامات از دستگاه‌های اجرایی از ۵ سال به یک‌سال کاهش یابد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اعلام اینکه تسهیلات بسیار محدود است، از نماینده مجلس خواستار تخصیص تسهیلات بر مبنای سرمایه‌گذاری در استان شد و تلاش داریم پروژه‌هایی که با پیشرفت فیزیکی بالا هستند سریع‌تر به بهره‌برداری برسانیم.

برزگر در خصوص کاوش قلعه‌کجور، گفت: با مشخص شدن حریم، برای کاوش قلعه کجور اعتبار در نظر گرفته می.شود.