به گزارش نکته آنلاین ؛ حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته وقف که با حضور اصحاب رسانه در سالن اجتماعات شهید نوریان آستان مقدس امامزاده عباس(ع) ساری برگزار شد؛ گفت: یکی از گرانبهاترین، با ارزش‌ترین و فاخرترین سنت‌های اسلامی وقف محسوب می‌شود که سبب مانا شدن و ماندگاری افراد می‌شود. […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته وقف که با حضور اصحاب رسانه در سالن اجتماعات شهید نوریان آستان مقدس امامزاده عباس(ع) ساری برگزار شد؛ گفت: یکی از گرانبهاترین، با ارزش‌ترین و فاخرترین سنت‌های اسلامی وقف محسوب می‌شود که سبب مانا شدن و ماندگاری افراد می‌شود.


وی با اشاره به اینکه سنت حسنه وقف در اسلام از جایگاه بلند و رفیعی برخوردار است اظهار کرد: رسانه‌ها با ترویج فرهنگ نوعدوستی و همدلی وقف جزو واقفین هستند و صالحات باقیات به شمار میرود.

وی با بیان اینکه مازندران در سطح کشور بیشترین بقعه و اماکن متبرکه را دارد، افزود: ۳۱۲ وقف جدید و بیش از ۸ هزار اماکن متبرکه در مازندران ثبت شده است.

حجت‌الاسلام حیدری با اشاره به مهم بودن وقف های جدید بر اساس نیاز جامعه مثل هزینه های درمانی بیماران افزود: در راستای اجرای نیات واقفان در ۶ ماهه نخست امسال سه هزار میلیارد ریال هزینه شد و همچنین بیش از ۶ هزار سند اجاره ای صادر و بیش از ۵۰۰ سند ثبتی برای موقوفات استان اخذ شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای ۲۷ طرح سرمایه‌گذاری به مساحت بیش از ۲۵ هزار متر مربع با اعتباری بیش از ۲ هزار میلیارد ریال در قالب طرح های مسکونی، اداری، تجاری و خدماتی از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خبر داد .

حجت الاسلام حیدری اظهار کرد: بازسازی، ساخت و تکمیل بقاع متبرکه و موقوفات مازندران به مساحت بیش از ۷۸ هزار متر مربع، با اعتباری بالغ بر ۵۳ میلیارد ریال در حال انجام است.

این مسئول با اشاره به اینکه ۱۷۵ طرح جامع با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در بقاع متبرکه مازندران در حال تهیه است اظهار داشت: برای ۱۳۶۱ بقعه امامزادگان و ۴۳ هزار و ۵۰۰ رقیه از موقوفات با ۸۵ میلیارد ریال اعتبار اطلاعات مکانی تهیه شده است که بیش از ۴۰۰۰ هکتار از اراضی معرفی شده اوقاف مورد تصویب قرار گرفت.

حجت‌الاسلام عبدالله ولی نژاد رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری نیز با تبریک فرارسیدن هفته وحدت و وقف گزارش مختصری از اقدامات و فعالیت های اوقاف مرکز استان مازندران ارائه نمود و گفت: امسال به ۴۵۰ نیازمند کمک ۲۸۰ میلیون تومانی از سوی اداره اوقاف شهرستان ساری شده است.

وی با بیان اینکه به نام صاحب الزمان( عجل الله) سه هزار سبد کالا به ارزش ۳ میلیارد تومان تهیه و بین نیازمندان توزیع شد افزود: از محل عواید موقوفات ۱۵ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی برای بیمارستان حضرت امام خمینی(ره) شهرستان ساری خریداری و نصب شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری خاطر نشان کرد: هم اکنون اجرای ۲۵ طرح عمرانی در سطح بقاع متبرکه امامزادگان شهرستان ساری در حال انجام است.

در این نشست خبری که حجت‌الاسلام قربانی معاون فرهنگی، فاضلی معاون حراست و یوسفی معاون بازرسی اداره کل نیز حضور داشتند ؛ از خانواده های معظم شهدا کربلایی عارف نوریان و سید محسن طاهری تقدیر به عمل آمد.