به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ صادق برزگر، با اعلام این خبر؛ از ورود میهمانان مازندران همزمان با هفته گردشگری به استان از امروز، چهارم مهرماه خبر داد و گفت: میهمانان خارجی امروز از طریق فرودگاه امام‌خمینی وارد کشور و با استقبال هیاتی از اداره کل گردشگری مازندران، شب را در بابلسر خواهند گذراند. ‎ […]

به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛ صادق برزگر، با اعلام این خبر؛ از ورود میهمانان مازندران همزمان با هفته گردشگری به استان از امروز، چهارم مهرماه خبر داد و گفت: میهمانان خارجی امروز از طریق فرودگاه امام‌خمینی وارد کشور و با استقبال هیاتی از اداره کل گردشگری مازندران، شب را در بابلسر خواهند گذراند. ‎

برزگر، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با بیان اینکه در بزرگداشت هفته گردشگری برنامه‌ریزی شد تا با یک‌رویداد بزرگ همراه با مهمانان خارجی از روسیه و‌ کشورهای cis اطلاع‌رسانی از مازندران در سطح ملی و‌ بین‌المللی داشته باشیم، تصریح کرد: میهمان خارجی هم از مسئولین‌ دولتی و‌ هم‌ بخش خصوصی خواهند بود.

وی، افزود: آژانس‌های گردشگری روسی و‌ کشورهای cis طی چند روز برگزاری؛ رویداد جامعه هدف ما برای برندسازی مازندران هستند.

وی با بیان اینکه از امروز شاهد حضور مهمانان خارجی به استان خواهیم بود، گفت: ۵ مهر با حضور مهمانان خارجی افتتاحیه روز جهانی گردشگری را در هتل میزبان بابلسر با حضور مقامات وزارتی و کشوری خواهیم داشت‌.

برزگر، نکته مهم این رویداد بین‌المللی را لغو‌ روادید گروهی بین ایران و ‌روسیه دانست و گفت: این گروه از روس‌ها اولین‌ مسافرانی هستند که بدون روادید به ایران سفر کرده‌اند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، افتتاح نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی، جشنواره غذا، نشست‌های b2b را از جمله برنامه‌های رویداد گردشگری مازندران برشمرد و گفت: گردشگری ‌سلامت، گردشگری روستایی و بوم‌گردی، گردشگری کشاورزی و طبیعت‌گردی، فرصت‌های سرمایه گذاری، صنایع دستی فاخر و‌ گردشگری فرهنگی و‌ ماجراجویانه از جمله موضوعات مهم در نشست‌های b2b بین فعالین گردشگری دو کشور می‌باشد.

وی گفت: ۶ و۷و۸ مهر، تور بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان مازندران را خواهیم داشت که هم شامل جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و‌ فرهنگی استان در طی ۳ روز است که تلاش خواهیم‌ کرد استان‌ مازندران را از مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر تا رامسر، عروس شهرهای ایران معرفی کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی مازندران، این رویداد را ‌‌در راستای توسعه گردشگری استان برشمرد و گفت: حضور گردشگران خارجی فرصت مناسبی جهت معرفی ظرفیت‌های بین‌المللی استان همزمان با بزرگداشت روز جهانی گردشگری است.

وی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در حوزه دیپلماسی خارجی به ویژه گردشگری از تلاش‌های وزیر گردشگری و نماینده عالی دولت در استان مازندران برای بالفعل کردن ظرفیت‌های بالقوه گردشگری در مازندران که سال‌ها از آن غفلت شده بود قدردانی کرد و گفت: تمام تلاش‌های انجام شده در استان تا رسیدن به نقطه ایده‌آل نیازمند نگاه کلان دولتمردان جمهوری اسلامی ایران به استان مازندران و دیپلماسی گردشگری استانداری است.