به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛محمدعلی محسنی بندپی در رویداد ملی گردشگری مازندران با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت‌های استان مازندران در بخش‌های مختلف و دارا بودن سه فرودگاه و سه بندر مهم و بزرگ و همچنین جاذبه های طبیعی و گردشگری اظهار کرد: با توجه به بهره مندی از سهمیه منطقه آزاد در […]

به گزارش نکته آنلاین مازندران ؛محمدعلی محسنی بندپی در رویداد ملی گردشگری مازندران با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت‌های استان مازندران در بخش‌های مختلف و دارا بودن سه فرودگاه و سه بندر مهم و بزرگ و همچنین جاذبه های طبیعی و گردشگری اظهار کرد: با توجه به بهره مندی از سهمیه منطقه آزاد در این استان و پس از برطرف شدن مشکل آن از سوی شورای نگهبان به زودی از مزایای آن برخوردار میشویم.

وی ضمن قدرشناسی از شورای محترم نگهبان که ایرادات قانون اعلام مناطق آزاد در چند منطقه مازندران را برطرف کرد، اظهار داشت: امروز باید قدرشناس استاندار مازندران باشیم که برای تحقق قانون مجلس در خصوص اعلام مناطق آزاد در مازندران تلاش کردند.

نایب رییس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی گفت: در هیچ جای دنیا کارهای خدماتی را دولت انجام نمی‌دهد و باید بخش خصوصی را تقویت کنیم.

وی اضافه کرد: هرچند در حال حاضر در تقویت بخش خصوصی در مازندران اطمینان قلبی حاصل شده است اما باید تقویت بخش خصوصی را به صورت جدی ادامه دهیم.

محسنی بندپی با بیان اینکه صنعت گردشگری یک کار گروهی است، تصریح کرد: فرهنگ کار گروهی در حوزه گردشگری را باید از آموزش و پرورش آغاز کنیم و با نهادینه کردن این فرهنگ در توسعه کشور اثرگذار باشیم.

این مسئول با بیان اینکه سپردن اختیارات گره‌گشایی از مشکلات بخش خصوصی به استانداران در روند رفع مشکلات مؤثر بوده است، اضافه کرد: کار گردشگری، کار تیمی است و باید از آموزش و پرورش کار تیمی را شروع و این فرهنگ را بین دانش‌آموزان نهادینه کرد تا زمانی که آنها بزرگ شدند این کار تیمی بین‌شان فرهنگ‌سازی شود.

وی ادامه داد: در توسعه گردشگری عدم هماهنگی بین بخشی علت اصلی است و نمونه‌اش در اجرای یک پروژه گردشگری در نوشهر با وجود جذب بالغ بر ۳۲۰ میلیارد تومان به دلیل اختلاف بین دو نهاد صنعت و معدن و راه و شهرسازی نیمه‌کاره مانده است یعنی الان اعتبار، جاده، برنامه و پیمانکار فراهم است اما کار متوقف شده و ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار در این امر راکد مانده است.

نایب رئیس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس شورای اسلامی یکی عمده‌ترین مشکل حوزه گردشگری را نبود زیرساخت‌ها دانست و گفت: رسیدن به توسعه گردشگری نیاز به ثبات سیاسی و اجتماعی فرهنگی دارد؛ برای رسیدن به توسعه گردشگری مازندران ناگزیر به افزایش کار تیمی هستیم