به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر در همایش تجلیل از نویسندگان و پژوهشگران حوزه مازندران که به مناسبت نکوداشت روز ملی مازندران با عنوان «مازندران نگاران» در پردیس دانشگاه مازندران واقع در بابلسر برگزارشد، با بیان اینکه زندگی نامه ۵۰نفر از مشاهیر […]

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، احسان آهنگر در همایش تجلیل از نویسندگان و پژوهشگران حوزه مازندران که به مناسبت نکوداشت روز ملی مازندران با عنوان «مازندران نگاران» در پردیس دانشگاه مازندران واقع در بابلسر برگزارشد، با بیان اینکه زندگی نامه ۵۰نفر از مشاهیر فرهنگ و هنر این خطه از شمال کشور در هفته مازندران کتابت شد، اظهار کرد: همگان وارث یک تاریخ گرانبها و ارزشمند هستیم که به امانت دست ما سپرده شده است باید ترویج، تعمیق و تبیین این میراث مورد توجه باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه اگر می خواهیم مطلب و موضوعی ماندگار شود باید در قالب یک فعالیت هنری و فرهنگی معرفی و عرضه شود، افزود: نویسندگان، مؤلفان و پژوهشگران نقش مهمی در ترویج و تبیین فرهنگ غنی استان مازندران در حوزه های مختلف ایفا می کنند.

وی خاطرنشان شد: امروز مولفان و پژوهشگران در راستای تکمیل این تاریخ ارزشمند می‌توانند نقش اساسی داشته باشند و دست یاری به سمت آنها دراز می‌کنیم اگرچه که برخی مشکلات وجود دارد و وظیفه داریم این مشکلات برطرف کنیم.

آهنگر بابیان اینکه تدوین بانک اطلاعاتی نویسندگان و پژوهشگران حوزه مازندران در دست اقدام است، گفت: خانه نویسندگان مازندران در تالار مرکزی ساری راه اندازی می شود.

وی بیان کرد: استعدادیابی و شناسایی استعدادها و آموزش و توانمندسازی نویسندگان و پژوهشگران حوزه مازندران با قوت مورد توجه است.