به گزارش نکته آنلاین و به نقل از اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی، اظهار داشت: در شش ماه امسال ۳۲۷ نفر در حوادث رانندگی استان جان خود را از دست دادند کهبر اساس آمارها ۲۶۳ نفر از تلفات امسال را مردان و مابقی را نیز زنان تشکیل داده‌اند. وی درباره شهرستان‌های دارای بیشترین […]

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از اداره کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی، اظهار داشت: در شش ماه امسال ۳۲۷ نفر در حوادث رانندگی استان جان خود را از دست دادند کهبر اساس آمارها ۲۶۳ نفر از تلفات امسال را مردان و مابقی را نیز زنان تشکیل داده‌اند.

وی درباره شهرستان‌های دارای بیشترین تلفات حوادث رانندگی، بیان کرد: به ترتیب آمل با ۴۵، بابل با ۴۰، ساری با ۳۴ و عباس‌آباد  با ۴ فوتی بیشترین و کمترین مرگ و میر گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: از ۳۲۷ کشته تصادفات شش ماهه، ۲۳۱ نفر در حوادث برون شهری و راه روستایی و ۹۶ نفر در حوادث درون شهری که با افزایش ۱۲ درصدی همراه بوده گزارش شده است.

عباسی با تاکید بر اینکه ۷ هزار و ۲۰۰ نفر در شش ماه امسال به علت مصدومیت ناشی از تصادفات رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده‌اند افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان توصیه کرد: رعایت قوانین و مقررات رانندگی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی و نشانه فرهنگ بالای ملی است و برای کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی اهمیت دارد.

وی افزود: امیدواریم دستگاه‌های اجرایی استان در امر فرهنگ‌سازی با برنامه‌ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در کاهش آمار کشته‌ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.