به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل غله مازندران ، در این بازدیدها مهندس وفائی نژاد مدیرکل غله استان به دلیل فسادپذیری محصول سویا ، به ضرورت دقت در فرایند خرید تضمینی از جمله هوادهی و جابجایی مناسب محصول خریداری شده تاکید کرد. مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران […]

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل غله مازندران ، در این بازدیدها مهندس وفائی نژاد مدیرکل غله استان به دلیل فسادپذیری محصول سویا ، به ضرورت دقت در فرایند خرید تضمینی از جمله هوادهی و جابجایی مناسب محصول خریداری شده تاکید کرد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با توجه به آغاز عملیات خرید تضمینی دانه روغنی سویا در اواخر مهرماه گفت: با گذشت دو هفته از زمان آغاز خرید تضمینی سویا در استان تاکنون ۱۲۸۶ تن از این محصول از کشاورزان مازندرانی خریداری گردید.

عباسعلی وفائی نژاد به قیمت خرید تضمینی محصول سویا از کشاورزان اشاره کرد و گفت: در سال زراعی جاری قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی سویا، با ۲ درصد ناخالصی و ۱۲ درصد رطوبت ۳۳ هزار تومان می باشد.

وی با تاکید به عوامل خرید تضمینی مستقر در مراکز خرید و لزوم دقت بیشتر در نمونه گیری از محصول تحویلی کشاورزان ، حفظ بیت المال و رعایت حقوق کشاورزان زحمتکش استان اظهار داشت: در مراکز خرید تضمینی اداره کل غله، دانه سویا با ناخالصی ۱ تا ۸ درصد و رطوبت ۹ تا ۲۰ درصد قابل خریداری می باشد.

مدیرکل غله استان مازندران از راه اندازی ۹ مرکز خرید تضمینی سویا در استان خبر داد و افزود: هم اکنون خرید تضمینی سویا در ۹ مرکز در شهرستان های گلوگاه ، بهشهر ، نکا ، میاندرود ، ساری و جویبار در حال انجام می باشد و عوامل تشخیص و ذیحساب اداره کل غله ، نماینده بانک کشاورزی و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی در این مراکز حضور دارند.

وی همچنین با اشاره به سطح زیر کشت سویا در استان مازندران افزود: ۴۷۳۷ هکتار از مزارع مازندران زیر کشت این محصول می باشد که طبق آمار و پیش بینی های سازمان جهاد کشاورزی انتظار می رود بیش از ۷هزار تن سویا از مزارع استان برداشت شود.

وفائی نژاد در پایان از کشاورزان مازندرانی خواست: با توجه به فسادپذیری بالای محصول سویا به دستورات کارشناسان کشاورزی عمل کرده و از برداشت در زمانی که رطوبت محصول بالا می باشد خودداری نموده و با اطمینان از رطوبت استاندارد، محصول تولیدی خود را به مراکز خرید تضمینی اداره کل غله تحویل دهند.

🍀🍀