به گزارش نکته آنلاین ؛ سید محمودحسینی پور روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده غرب مازندران، با اعلام این خبر افزود: با توجه به حجم بالای خسارت ها، کارشناسان امر در حال بررسی دقیق خسارت وارده هستند. وی با بیان این که حادثه سیل در عباس آباد خسارت جانی نداشته است، اظهارداشت: سیل […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ سید محمودحسینی پور روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده غرب مازندران، با اعلام این خبر افزود: با توجه به حجم بالای خسارت ها، کارشناسان امر در حال بررسی دقیق خسارت وارده هستند.

وی با بیان این که حادثه سیل در عباس آباد خسارت جانی نداشته است، اظهارداشت: سیل همچنین به ۶ دهنه پُل و ۲۰ واحد مسکونی در شهرستان عباس آباد آسیب جدی زد.

به گفته وی، با تدابیر و پیش بینی های اندیشیده قبل از وقوع حادثه از سوی مسوولان نهادهای مربوط منطقه، جلوی خسارت های بیشتر گرفته شد.

استاندار مازندران، یادآور شد: طبق بررسی های انجام شده به بخشی از اراضی کشاورزی شهرستان خسارت وارد شد و ضمن این که ۲ دستگاه خودرو شهروندان را سیل برد.

حسینی پور به خسارت های وارده به مسیرهای مواصلاتی و جاده این شهرستان اشاره و اضافه کرد: برآیند بازدید صبح امروز نشان می دهد که مسوولان شهرستان اقدامات پیشگیرانه خوبی در مواجه با این سیل به عمل آوردند.

وی یادآور شد: یکی از مباحثی که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، آسیب شناسی نسبت به سازه های انجام شده در مسیرهای رودخانه و پل هاست که در این بازدید مشاهد شده این بوده که همه کارهای عمرانی مربوط به اتمام نرسیده و نیمه کاره رها می شود.

مقام عالی دولت در مازندران ادامه داد: این چالش سبب می شود در مواقع وقوع سیلاب شاهد این اتفاقات و حوادث باشیم که بنا داریم در ساخت جدید طرح های مربوط نیز همه این ملاحظات رعایت بشود.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران، گفت: سیلاب ناشی از بارش رگباری روز گذشته به ۶ شهرستان عباس آباد، چالوس، نوشهر، نور، سوادکوه و آمل این استان خسارت زده است.

حسنیعلی محمدی شیرکلایی افزود: نیروهای مدیریت بحران این استان به همراه دیگر عوامل مربوطه شهرستان های یادشده از زمان وقوع سیل تا امروز بر روی ارزیابی خسارت و عملیات پاسخ به بحران متمرکز شده است.