به گزارش نکته آنلاین؛ و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مازندران ؛ مهندس بهزاد برارزاده صبح امروز در بازدید از مناطق سیلزده طی گفتگویی اظهار داشت: بارش شدید و رگباری باران موجب وقوع سیل در مازندران شده و در شهرستانهای غرب استان خساراتی به بار آورده که در شهر کلار آباد […]

به گزارش نکته آنلاین؛ و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مازندران ؛ مهندس بهزاد برارزاده صبح امروز در بازدید از مناطق سیلزده طی گفتگویی اظهار داشت: بارش شدید و رگباری باران موجب وقوع سیل در مازندران شده و در شهرستانهای غرب استان خساراتی به بار آورده که در شهر کلار آباد به علت تخریب بخشی از خطوط انتقال و شبکه توزیع با اقطار ۱۵۰ و ۳۰۰ درحال حاضر با افت فشار مواجه هستیم .

 

وی افزود: طغیان رودخانه پلنگ آبرود موجب تخریب شبکه آبرسانی با اقطار ۱۱۰و۱۵۰ و قطعی آب حدود ۱۰۰ مشترک شده است.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران با اشاره به خسارات سیل در شهرستان چالوس گفت: بر اثر شدت سیل و تخریب جاده ،لوله آب مجتمع زوات غرب شامل روستاهای نجارکلا و کریم آباد به طور کامل تخریب شده که متاسفانه ۶۰۰ خانوار این مناطق با قطعی آب مواجه شدند همچنین به دلیل تخریب پایه پل سردآبرود و خسارت به لوله ها، آب آشامیدنی بخشی از روستای سردآبرود با ۲۰۰ خانوار قطع شد.

وی از کدورت آب اسپی او نوشهر و چالوس و چشمه چاخانی هچیرود نیز خبر داد که موقتا از مدار خارج شده ولی مشترکین این حوزه با تأمین آب جایگزین فقط با افت فشار مواجه هستند.

مهندس برارزاده در خصوص قطعی آب در شهرستان نورگفت: بر اثر طغیان رودخانه انگتارود ، آب شرب ۷۰۰ مشترک روستاهای میرنا ، ایرکا و انگتارود قطع شده است و تخریب شبکه آبرسانی در روستای جوربند هم موجب کمبود آب برخی از نقاط روستا شد.

مدیر عامل شرکت آبفا مازندران از تخریب شبکه آبرسانی روستای امیرده با قطر ۱۰۰میلمتر در شهرستان بابل و قطعی آب شرب ۱۰۰ مشترک نیز خبر داد و گفت: تابلو برق چاه شماره ۱۴ شهرهای گروه الف هم بر اثر وقوع سیل آسیب دیده که در کوتاهترین زمان وارد مدار شده است.

مهندس برارزاده تصریح کرد: تیم های عملیاتی درتمام نقاط و مناطق سیلزده مشغول رفع شکستگی ها و برقراری جریان آب هستند و خوشبختانه تاکنون آب آشامیدنی بسیاری از مناطق سیلزده وصل شده است و آب شرب بقیه مشترکین نیز تا ساعات آینده وصل خواهد شد.

وی ضمن قدردانی از صبوری مشترکین در این لحظات بحرانی به مردم اطمینان خاطر داد که گروههای اتفاقات ، تیمهای واکنش سریع به همراه اکیپهای امدادی و فنی از لحظات اولیه وقوع سیل مشغول فعالیت و اقدامات لازم هستند و تا برقرای کامل آب شرب این اقدامات همچنان ادامه خواهد داشت ضمن اینکه با تانکرهای سیار به مشترکین در مناطق سیلزده هم آبرسانی در حال انجام است.