به گزارش نکته آنلاین ؛ دکتر مایلی رستمی، مدیرعامل شرکت گاز مازندران با گرامیداشت روز فرهنگ عمومی بیان کرد : با توجه به مصرف بالای انرژی در کشور نسبت به نرم جهانی اگر این روند مصرف در کشور ادامه داشته باشد به طور قطع دچار مشکل خواهیم شد از این رو باید بهینه سازی مصرف […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ دکتر مایلی رستمی، مدیرعامل شرکت گاز مازندران با گرامیداشت روز فرهنگ عمومی بیان کرد : با توجه به مصرف بالای انرژی در کشور نسبت به نرم جهانی اگر این روند مصرف در کشور ادامه داشته باشد به طور قطع دچار مشکل خواهیم شد از این رو باید بهینه سازی مصرف در راس برنامه همه ارگان ها قرار گیرد و از ظرفیت های نیروی انسانی در حوزه فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف استفاده شود.

مایلی رستمی اظهار داشت: تمامی دستگاه ها باید عزم خود را برای اجرای دقیق قوانین بهینه سازی جزم کنند و این امر منوط به دستگاه خاصی نیست بلکه همه دستگاه های اجرایی باید به همراه مردم به میدان بیایند و برای حفظ این سرمایه ملی از هیچ کوششی دریغ نکنند چرا که نسل آینده هم از این ذخایر سهم دارند.

وی خانواده را نقطه آغاز اصلاح مصرف خواند و اظهار کرد: بانوان می توانند از طریق الگو قرار دادن خود در فرهنگ مصرف تغییر ایجاد کنند و این تغییر از خود به فرزند، خانواده و سپس جامعه سرایت می کند. در ضمن ضرورت آموزش از طریق مدرسه به ویژه از سنین پایین و پیش دبستانی هم نمی توان نادیده گرفت.

مایلی رستمی ادامه داد: از بستر رسانه و فضای مجازی هم نمی توان غافل ماند چرا که اکنون نقش رسانه ها و فضای مجازی بسیار پررنگ است از این رو باید از این بستر برای آموزش و فرهنگ سازی نهایت استفاده را داشته باشیم.