به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در جلسه شورای فرهنگ عمومی، وجود قبر مبارک حضرت معصومه (س) را از لیاقت هایی دانست که خداوند به این سرزمین عطا کرده و ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)، اظهار کرد: […]

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در جلسه شورای فرهنگ عمومی، وجود قبر مبارک حضرت معصومه (س) را از لیاقت هایی دانست که خداوند به این سرزمین عطا کرده و ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)، اظهار کرد: همچنین خداوند کمک کرد در کنار آن حوزه علمیه‌ای تاسیس شود که یکی از شاگردان آن حضرت امام خمینی (ره) است، عظمتی به‌نام انقلاب اسلامی را در این تاریخ معاصر آفریده و زمینه‌ساز قیام بزرگ و ظهور حضرت مهدی (ع) خواهد بود.

وی افزود: اینکه این جلسه در رابطه با یک موضوعی (تشکیل اولین حکومت علوی در مازندران و روز مازندران)‌ که هم از هویت مردم مازندران نشات گرفته و هم هویت‌ساز شده تشکر می کنم، این حادثه هم نشان‌دهنده وجود زمینه فکری، فرهنگی و اعتقادی در میان مردم مازندران بود که چنین خواسته‌ای انجام شده و دست نیاز بسوی اهل بیت پاک برای تشکیل یک حکومتی با رهبری آن فرزندان پاک کردند و هم این حادثه برای ملت ما و نسل‌های آینده الهام‌بخش یک هویت اعتقادی، روانی و شخصیت حقیقی مردم این سرزمین خواهد بود که اگر ما چنین سوژه‌ای را تجلیل و تکریم می‌کنیم برای این است که هویتی متناسب با چنین سوژه در نسل‌های آینده شکل بگیرد.

آیت الله محمدی لائینی بیان کرد: از همه کسانی که در تصویب روز مازندران نقش داشتند از جمله مرحوم آیت الله طبرسی یاد می کنیم، درسال ۱۳۸۸ این موضوع که ۱۴ آبان ماه روز مازندان باشد تصویب شد، اما از آن زمان تاکنون انصافا چه اقداماتی انجام شده؟ در همایش سال قبل که در روستای صالحان برگزار شد در مکانی نامناسب، جاده بسیار ناهموار که اصلا متناسب با روز مازندران نبود.
اگر ما درست معرفی می کردیم خیرین بسیاری در مازندران بودند که کمک هایی بسیاری می کردند. امیدواریم امسال این مناسبت باشکوه تر برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران بیان کرد: آن حکومت چه روزی شکل گرفت؟ عیدفطر بعد از یک نماز، پس آن چیزی که کانون تمام ارزش ها و حرکات بوده نماز است، نماز بود که آن مردم را ساخت و ضدظلم بارآورد، ما به نماز چقدر توجه می کنیم؟  نمازخانه‌ها و مساجد بین راهی ما که واقعا سروسامانی ندارند، مسئول نماز کیست؟ قرآن چه کسی را مسئول نماز قرار داده؟ خدا فرمود “اِن مکّناهم فی الارض اقاموا الصلاه”، در استان مسئول نماز استاندار است، اصلا در استانداری و فرمانداری باید واحدی تحت عنوان واحد نماز وجود داشته باشد که بررسی کند وضع نمازخانه های ما را، قطع بیمه خدام مساجد نیز کار درستی نبود که باید وصل باشد تا به نمازخانه ها رسیدگی کنند.

امام جمعه ساری در پایان با تاکید بر اینکه ما هم مسئول هستیم، گفت: ما باید از دستگاه اجرایی مطالبه کنیم، نظارت کنیم، خداوند مسئولیت نماز را بر گردن دستگاه‌های اجرایی گذاشت؛ تا ما به نماز توجه نکنیم مملکت ما از این گرفتاری‌ها خارج نمی‌شود، چون ما در حق نماز ظلم می‌کنیم اینطور است، اگر به نماز برسیم خیلی زود گرفتاری‌ها برطرف می‌شود، مسئولان ما دغدغه نماز دارند اما باید دغدغه اقامه نماز داشته باشند، امیدواریم مسئولان به عمران و آبادی مناطق محروم استان و همچنین روستای صالحان جهت برگزاری روز مازندران توجه کنند‌.