به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در نشست فصلی ستاد اقامه نماز استان که با ریاست خودشان در تنکابن برگزار شد؛ ضمن تبریک ایام ولادت امام حسن عسکری (ع)، اظهار کرد: بابت ظلم به نماز و اولین قبله مسلمانان به […]

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در نشست فصلی ستاد اقامه نماز استان که با ریاست خودشان در تنکابن برگزار شد؛ ضمن تبریک ایام ولادت امام حسن عسکری (ع)، اظهار کرد: بابت ظلم به نماز و اولین قبله مسلمانان به غیرنظامیان می‌رود عرض تسلیت داریم و از تجمعاتی که این جنایات را محکوم کرده است عرض تشکر داریم.

وی افزود: همه نمازگزاران و غیرنمازگزاران از بسته بودن مساجد ناراحت هستند و همه از اینکه مسجد باز باشد و امکانات جانبی‌اش فراهم باشد استقبال می‌کنند.

آیت الله محمدی لائینی با تاکید بر اینکه تا نماز را ساماندهی نکنیم مشکلات کشور و جامعه هم سامان نمی‌گیرد، گفت: اینکه مشکل داریم به‌خاطر این است که نماز را دست کم می‌گیریم و اگر جدی پای کار نماز بیائیم همه چیز حل می‌شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: ما دستگاه‌های متولی ممکن است کار و امر نماز به گردن یکدیگر بیاندازیم اما کار اینطور پیش نمی‌رود؛ اجرا، وظیفه فرمانداری هاست و اوست که باید نمازخانه‌ها و مساجد را به راه بیاندازد.

این مسئول عنوان کرد: فرمانداری باید واحدی به‌عنوان واحد نماز داشته باشد، ببیند خدام مساجد بیمه هستند یا خیر، ستاد اقامه نماز هم باید بر کار دستگاه‌های اجرایی نظارت داشته باشد.

وی با بیان اینکه مدیریت نمازخانه و مسجد کار سختی نیست، گفت: مدیریت اماکن اقامتی و شهرک انجام می‌شود اما اینجا چطور؟ شخص استاندار و فرمانداران در شورای اداری باید بیایند و ضمن تعبیه یک اتاق و یک کارمند به‌عنوان واحد نماز در استانداری و فرمانداری اقدام به استقرار خادم بیمه‌دار حقوق دار در نمازخانه‌ها در حوزه شهرستانی خود کنند وتوسعه و نظارت و سرکشی مستمر صورت بگیرد نه اینکه سوته دلان با هم بنالیم.

آیت الله محمدی لائینی تاکید کرد: خداوند زکات را برای نماز قرار داده پس کجا اعتبار نیست؟ از دولت انقلابی و اعتقادی ما انتظار داریم که در این دولت نماز پررنگ‌تر و نمازخانه‌ها فعال‌تر شوند.