به گزارش نکته آنلاین ؛ با توجه به بارش شدید باران در شهرهای نور، بهشهر، نکا و گلوگاه جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران در شهرستان‌های نور و بهشهر برای آمادگی درباره هشدار اداره کل مدیریت بحران استانداری مازندران در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: با توجه به پیش‌بینی و […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ با توجه به بارش شدید باران در شهرهای نور، بهشهر، نکا و گلوگاه جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران در شهرستان‌های نور و بهشهر برای آمادگی درباره هشدار اداره کل مدیریت بحران استانداری مازندران در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: با توجه به پیش‌بینی و صدور هشدار سطح نارنجی در زمینه نفوذ سامانه و جریانات شمالی، به دلیل عدم توجه برخی افراد و مسافران در بالادست رودخانه نور شاهد گرفتار شدن پنج دستگاه خودرو در سیلاب بودیم.حسینعلی محمدی با بیان اینکه با تلاش عوامل امداد و نجات سرنشینان دو خودرو نجات یافتند، افزود: از سرنوشت سرنشینان سه خودروی دیگر اطلاعی در دست نیست و عوامل امدادی و تیم‌های تخصصی برای جستجو با منطقه اعزام شدند.

محمدی گفت: این عوامل در حال تلاش برای شناسایی و نجات خودروهای گرفتار شده در سیلاب هستند.

وی تصریح کرد: باتوجه به این سامانه تا صبح فردا فعال است از مردم و مسافران درخواست داریم از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند.

این مسئول به آماد‌باش نیرو‌های امدادی استان اشاره کرد و افزود: همه نیروهای خدماتی با تمام تجهیزات برای خدمات‌رسانی در سیلاب احتمالی آمادگی دارند.

محمدی از رانندگان و مسافران خواست هنگام تردد در جاده‌های محور‌های کوهستانی با رعایت نکات ایمنی با احتیاط کامل در مسیرها برانند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران از شهرداران خواست با پاکسازی جوی‌ و کانال‌های هدایت آب‌های سطحی خطرات آسیب سیلاب را در مسیر شاخه شکسته‌ها کاهش دهند.

وی تصریح کرد: باران بیشتر مناطق استان از جمله مناطق شرقی و مرکزی را تحت تاثیر قرار داده و منجر به بالا آمدن سطح روان‌آب در خیابان‌ها و رودخانه‌ها شده است