به گزارش نکته آنلاین ؛ دکتر عباسی مدیر کل پزشکی قانونی افزود: بر اساس آمارها، ۳۰۵ نفر از تلفات تصادفات هفت ماهه امسال را مردان و بقیه را نیز زنان تشکیل داده اند. وی گفت: شهرستان‌های دارای بیشترین تلفات حوادث رانندگی به ترتیب آمل با ۵۴، بابل با ۴۵، ساری با ۳۹ و کمترین آن […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ دکتر عباسی مدیر کل پزشکی قانونی افزود: بر اساس آمارها، ۳۰۵ نفر از تلفات تصادفات هفت ماهه امسال را مردان و بقیه را نیز زنان تشکیل داده اند.

وی گفت: شهرستان‌های دارای بیشترین تلفات حوادث رانندگی به ترتیب آمل با ۵۴، بابل با ۴۵، ساری با ۳۹ و کمترین آن شهرستان عباس آباد با ۵ فوتی گزارش شده است.

عباسی افزود: از ۳۷۹ کشته تصادفات هفت ماهه، ۲۷۱ نفر در حوادث برون شهری و راه روستایی (با افزایش یک درصدی) و ۱۰۸ نفر در حوادث درون شهری، (با افزایش ۴ درصدی) گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در ادامه گفت: ۸ هزار و ۵۹۴ نفر در هفت ماهه امسال به علت مصدومیت ناشی از تصادفات رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

عباسی، رعایت قوانین و مقررات رانندگی، از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه‌یافتگی و نشانه فرهنگ بالای ملی دانست وبرای کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی نسبت به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی استان می‌توانند در امر فرهنگ سازی با استفاده از آمار‌های پزشکی قانونی با برنامه ریزی پیشگیرانه و ارتقای آگاهی عمومی مردم در راستای کاهش آمار کشته‌ها و مصدومین در حوادث رانندگی موثر باشند.