به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته از نماز جمعه ساری، اظهار کرد: وجود نازنین پیامبر اکرم (ص) براساس روایتی در کتاب تُحف‌العقول صفحه ۱۰ نوشته شده که انسان باید سه ویژگی داشته باشد؛ عدل و انصاف، […]

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته از نماز جمعه ساری، اظهار کرد: وجود نازنین پیامبر اکرم (ص) براساس روایتی در کتاب تُحف‌العقول صفحه ۱۰ نوشته شده که انسان باید سه ویژگی داشته باشد؛ عدل و انصاف، چه زمانی که خوشحال است و چه ناراحت، میانه‌روی در زندگی و مصرف چه فقیر باشد و چه غنی، خداترسی چه آشکارا و چه در خفا.

وی افزود: امروز سالروز آزادی سوسنگرد است، این شهر در جنگ و تهاجم تحمیلی نابود شده بود، لشکر مازندران هم برای فتحش (در کنار نیروهای دیگر) و هم برای بازسازی‌اش (به تنهایی) حضور و همت داشت، یاد و خاطره همه آنها گرامی باد.

آیت الله محمدی لائینی خاطرنشان کرد: یکشنبه آینده سالروز تولد حضرت زینب (س) است، بانویی که نقش خواهر، مادر، مدیر، پرستار و سخنور بسیار توانا را در جریان عاشورا ایفا کرده، هنرهای زیادی داشتند که یکی از آنها پرستاری از امام سجاد (ع) بود، به همین مناسبت این روز با نام روز پرستار نامگذاری شد که بنده این روز را به همه پرستاران چه در منازل چه در مراکز درمانی تبریک عرض می‌کنم.

نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: حق جامعه پرستاران باوجود زحمات بسیاری که کشیدند به‌خصوص در دوران کرونایی کم لطفی نیست، معوقات و مطالباتی دارند که مسئولان مربوطه در مازندران، بابل و وزارت بهداشت درمان به لطف این روز عزیز در همین دو سه روزه مطالبات و معوقات آنان را پرداخت کنند.

امام جمعه ساری تاکید کرد: امروز جامعه درمانی به تجهیزات مدرن و فراوانی مجهز شده است، در همین دو سال و نیم از عمر دولت سیزدهم ۱۶ هزار تخت به بیمارستان‌های کشور اضافه شده، ۷ هزار تخت نیز در دستور کار، ۲ هزار خانه بهداشت افتتاح و ۲ هزار خانه دیگر هم در دست انجام است که این خدمات در خور تقدیر است.

این مسئول با اعلام اینکه ۲۹ آبان آغاز هفته بسیج است، یادآور شد: حضرت امام (ره) در صحیفه خود فرمودند: تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقینا از برکات و الطاف خفیه خداوند تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شده است.

وی اضافه کرد: بسیج منشا خدمات و برکات فراوانی در منطقه است، امروز اگر می‌بینیم که آمریکا با چالش جدی در حمایت از اسرائیل غاصب مواجه است، به برکت بسیجی است که ریشه اش در ایران اسلامی اما شاخ و برگش در کشورهای منطقه شکل گرفته و این بسیج امروز حوزه مقاومت را تشکیل داده که امروز هنرنمایی‌های فراوانی از خود نشان می‌دهد و با رژیم غاصب اسرائیل درگیر شده و ضربه‌های کارسازی را وارد می‌کند.

آیت الله محمدی لائینی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: مقام معظم رهبری دیروز در جمع شورای نگهبان فرمودند که همه وظیفه دارند زمینه برگزاری انتخاباتی پرشور را در اسفند ماه امسال فراهم کنند، این ملت به امید خدا در آزمون بزرگ انتخابات پیش رو سربلند بیرون خواهند آمد.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: چندی قبل مقام معظم رهبری سیاست اقتصاد دریامحور را مطرح کردند، در کشور هفت استان ساحلی داریم، دریا منبع عظیم ثروت، اقتصاد، رزق، روزی، تجارت و بازرگانی است که باید مسئولان زمینه‌های اجرای درست سیاست اقتصاد دریامحور را به‌ویژه در این هفت استان با هم‌افزایی و مشارکت هم فراهم کنند.

امام جمعه ساری با اشاره به ماجرای غزه، تصریح کرد: طوفان نظامی جریان غزه در سرزمین اشغال شده اما طوفان تظاهرات مردمی اش عالم گیر شده، چه در غرب و شرق، چه اسلامی چه غیز اسلامی، در لندن، اسپانیا، آمریکا و غیره شاهد تظاهرات میلیونی و چند صد و چند ده‌هزار نفری هستیم که دو معنا دارد، یکی محکومیت‌های جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی و حمایت از مردم غزه و معنای دیگرش اظهار نارضایتی از دولت‌های خودشان در حمایت از ظالم.

این مسئول تاکید کرد: غزه‌ای ها با صهیونیست‌های تنها نمی‌جنگند بلکه فرماندهی با آمریکا، انگلیس و بقیه دولت‌های استکباری است ، جنگ جهانی است، البته این دولت‌های استکباری نیز احساس خطر کردند که بعد از اسرائیل نوبت آنهاست و ما اعلام می‌کنیم که در انتظار فروپاشی باشند، فردا در شهرهای مختلف کشور اعلام تجمع شده که ان‌شالله همه در این تظاهرات و راهپیمایی‌ها شرکت می‌کنیم.