سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: باتوجه به اهمیت کتاب در زندگی فردی و اجتماعی، استانداری مازندران در راستای حمایت از فعالان این حوزه توجه ویژه دارد و در جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی، ارائه راهکارهای تقویت مطالعه و کتابخوانی را مورد بحث قرار می‌دهیم. قاسم عزیززاده گرجی […]

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: باتوجه به اهمیت کتاب در زندگی فردی و اجتماعی، استانداری مازندران در راستای حمایت از فعالان این حوزه توجه ویژه دارد و در جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی، ارائه راهکارهای تقویت مطالعه و کتابخوانی را مورد بحث قرار می‌دهیم.

قاسم عزیززاده گرجی بر لزوم فراهم ساختن بستر مطالعه در جامعه تاکید کرد و گفت: جلسات متعددی برای تامین کتاب، زیرساخت کتابخانه‌ای و مانند اینها برگزار شد که باید ادامه داشته باشد و برای بهره‌مندی از دستاوردهای امروز استان در کتابخانه‌ها و مجموعه‌های فعال مردمی مانند مدارس، مساجد و دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی شود.

این مسئول تصریح کرد: دوستی کودکان و نوجوانان با کتاب که زیر نظر متخصصان خواهد بود از برنامه‌هایی است که برای تقویت این حوزه اجرایی می‌کنیم.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این مراسم گفت: در این نمایشگاه بیش از پنج هزار عنوان کتاب از ۱۵ ناشر استانی، سه کتابفروشی ساری، نمایندگی انتشارات نهادهای فرهنگی حوزه ستاد و بیش از ۲۰ ناشر کشوری در حوزه‌های کودک و نوجوان، آموزشی، بزرگسال و علمی تخصصی در ۲۴ غرفه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

احسان آهنگر درباره حضور ناشران، اظهار کرد: تلاش ما بر این بود ناشران فعال در حوزه کودک و نوجوان، بزرگسال، آموزشی و علمی تخصصی که آثار تولیدی آنها در رشد مطالعه و کتابخوانی اثرگذار است را انتخاب کنیم.

وی درباره برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب در استان افزود: در حال پیگیری برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب در مازندران هستیم و امیدواریم با جذب بودجه لازم بتوانیم تا پایان این رویداد مهم فرهنگی را برگزار کنیم.

در این نمایشگاه کتاب یادداشت های یک غواص شامل دست نوشته های هنرمند شهید محمد علی معصومیان در جنگ ایران و عراق رونمایی شد.

این نمایشگاه از ۲۷ آبان ماه تا پنج آذر ماه، از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ و ۱۵ تا ۱۹ در مجتمع فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ساری پذیرای علاقه‌مندان به حوزه کتاب و نشر است.