به گزارش نکته آنلاین؛  دکتر عبداله محمدی فیروزجایی مدیر کل انتقال خون مازندران با اعلام کاهش ذخایر خون در گروه‌های خونی O+ و A+و B+ از مردم دعوت کرد در مراکز اهدای خون استان حضور پیدا کنند. او به میزان ذخایر خونی استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضرمیزان ذخایر خون استان ۶ روز […]

به گزارش نکته آنلاین؛  دکتر عبداله محمدی فیروزجایی مدیر کل انتقال خون مازندران با اعلام کاهش ذخایر خون در گروه‌های خونی O+ و A+و B+ از مردم دعوت کرد در مراکز اهدای خون استان حضور پیدا کنند.

او به میزان ذخایر خونی استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضرمیزان ذخایر خون استان ۶ روز است و به تمامی گروه‌های خونی به ویژه گروه خونی O+ و A+و B+نیاز بیشتری است.

مدیرکل انتقال خون مازندران گفت:با شروع فصل سرما و شیوع بیماری‌های فصلی مانند سرما خوردگی و آنفلوآنزا، از آمار مراجعه مردم و اهداکنندگان خون به مراکز اهدای خون کاسته شد و این امر سبب شد میزان ذخایر خون استان روند کاهشی پیدا کند.

دکتر محمدی فیروزجایی با تاکید بر اینکه انتقال خون استان موظف به تامین منابع خونی ۴۷ مرکز درمانی و حدود ۱۴ هزار بیمار خاص در تمامی ساعات شبانه روز است؛ از تمامی افراد واجد شرایط اهدا دعوت کردتا با حضور موثر و پرشور خود در مراکز اهدای خون استان، مثل همیشه یاری کننده بیماران و نیازمندان به خون باشند.