کلیه کشاورزان مازندرانی که کلزای خود را به مراکز خرید تضمینی اداره کل غله مازندران تحویل دادند مطالبات خود را دریافت کردند. مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: با اقدامات انجام شده در راستای سیاستهای حمایتی دولت از کشاورزان، کلزای خریداری شده از کشاورزان مازندرانی در سالجاری […]

 

کلیه کشاورزان مازندرانی که کلزای خود را به مراکز خرید تضمینی اداره کل غله مازندران تحویل دادند مطالبات خود را دریافت کردند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: با اقدامات انجام شده در راستای سیاستهای حمایتی دولت از کشاورزان، کلزای خریداری شده از کشاورزان مازندرانی در سالجاری با افزایش ۳۴۱ درصدی نسبت به سال گذشته به رقم ۹۱۲۸ تن رسید.

عباسعلی وفائی نژاد با بیان اینکه در ابتدای سال زراعی، قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم کلزا، ۲۲ هزار تومان تعیین شده بود و با اصلاح قیمت گندم، قیمت کلزا نیز به ۳۰ هزار تومان افزایش یافت اعلام کرد: با توجه به افزایش تولید و تحویل گندم و کلزا به دولت در سالجاری، تا پایان شهریور اصل قیمت کلزا به رقم ۱۹۲ میلیارد تومان به کشاورزان استان پرداخت و امروز با تامین منابع بابت مابه التفاوت و واریز ۷۰ میلیارد تومان، با کلیه کشاورزان کلزاکار مازندرانی با مجموع پرداختی ۲۶۲ میلیارد تومان به طور کامل تسویه حساب شد .

وی ضمن تشکر از کلیه کشاورزان زحمت‌کش استان مازندران و دست اندرکاران طرح خرید محصولات کشاورزی گفت: در سالجاری اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با توجه به ۸ هزار هکتار سطح زیر کشت کلزا در استان ، با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، بانک کشاورزی، سازمان تعاونی روستایی و انجمن صنفی کارخانجات آرد به منظور خرید محصول کلزا از کشاورزان اقدام به تجهیز ۱۷ مرکز نمود که با توجه به نیاز هر منطقه، ۹ مرکز در این طرح فعالیت داشتند.

وفائی نژاد افزود: در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تعداد ۲ هزار و ۳۹۳ کشاورز مازندرانی ۹۱۲۸ تن کلزا تحویل مراکز خرید تضمینی اداره کل غله استان داده و این محموله ها با ثبت ۳۸ هزار و ۳۴۶ سند توسط همکاران ما دریافت شد.