به گزارش نکته آنلاین ؛ سردار مسلمی در نشست خبری با اصحاب رسانه که با محوریت اولین رویداد آموزشی مسئله‌محور محلات مهدوی مازندران در مرکز استان برگزار شد؛ افزود : یکی از موضوعاتی که این روز‌ها باعث نگرانی دلدادگان جریان انقلاب است، کم‌فروغ بودن فعالیت‌های ناظر بر مساجد و مسجدمحوری است که این روز‌ها شاهد […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ سردار مسلمی در نشست خبری با اصحاب رسانه که با محوریت اولین رویداد آموزشی مسئله‌محور محلات مهدوی مازندران در مرکز استان برگزار شد؛ افزود : یکی از موضوعاتی که این روز‌ها باعث نگرانی دلدادگان جریان انقلاب است، کم‌فروغ بودن فعالیت‌های ناظر بر مساجد و مسجدمحوری است که این روز‌ها شاهد حضور کم‌رنگ نوجوانان و جوانان در مساجد هستیم و تأثیرگذاری آنچنانی در حوزه مساجد نداریم و یا خانواده‌ها اقبال کمی به فعالیت فرزندان در مساجد دارند.

وی افزود: این امر باعث شد ما در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ طرح «جبهه خرمشهرها» را در بابلسر آغاز کنیم که ناظر بر حل مسئله در محلات شکل گرفت.

این مسئول اظهار کرد : طرح محله مهدوی برای حل مشکلات محلات با محوریت مسجد است و این طرح با همراهی دهیار، امام محله، فرمانده پایگاه مقاومت برادر و خواهر و افراد مثبت و تاثیر گذار محله اجرا میشود.

وی تصریح کرد : در ادامه با جمع‌آوری تجربیات این طرح و طرح‌های مشابه در سراسر کشور، یک الگو براساس زیست‌بوم استان تعریف شد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۱۴۰۰ این طرح به سراسر استان ابلاغ و اجرا شد تصریح کرد: این طرح در سال ۱۴۰۱ از طریق سازمان بسیج در قالب طرح محلات اسلامی به سراسر کشور ابلاغ شد که مشکلات محلات با محوریت امام محله و مسجد رفع شود .

وی با اعلام اینکه این رویداد آموزشی با حضور شهرستان های استان تا ۲۴آذرماه برگزار خواهد شد ؛ اظهار کرد : الگونمایی ، توانمند سازی و آموزش بسیجیان در محلات از اهداف این رویداد است.

سردار مسلمی با بیان اینکه فعالیت این طرح در مساجد محلات شهری و روستایی است
عنوان کرد : طرح محلات مهدوی در ۹۰۷ محله استان با فعالیت ۸ هزار و ۳۹۷ هیات اندیشه ورز در حال اجرا بوده که به همت بسیجیان دغدغه مند ۱۵۰۰ مسأله احصا شده است که پس از آن مسائل اولویت‌بندی و رتبه‌سنجی شده و اقدامات لازم برای رفع مشکلات انجام می‌گیرد.

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اینکه تاکنون ۱۳۰ محله توانستند بخش زیادی از این نظام مسائل خود را حل کنند ؛ خاطر نشان کرد: طرح محله مهدوی در قالب قرارگاه‌های اجتماعی، علمی و فناوری، کانون تربیت محله و دفاعی و امنیتی فعالیت خود را دنبال می‌کند.

این رویداد برای نخستین بار در استان مازندران از امروز ۲۰ آذرماه به مدت ۵ روز آغاز بکار کرد.