به گزارش نکته آنلاین ؛ توانمندسازی ۵۰۰ روستای استان مازندران که در گام اول ۱۰۰ روستا تا پایان سالجاری هدف‌گذاری شده است، گرچه بیشتر در بخش تعارضات و رفع تداخلات ارضی باید مشکلات خود را از پیش پای بردارد؛ اما نهادی چون بنیاد مسکن، با تمام توان برای عمران و آبادی قدم برداشته است. علی‌اصغر […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ توانمندسازی ۵۰۰ روستای استان مازندران که در گام اول ۱۰۰ روستا تا پایان سالجاری هدف‌گذاری شده است، گرچه بیشتر در بخش تعارضات و رفع تداخلات ارضی باید مشکلات خود را از پیش پای بردارد؛ اما نهادی چون بنیاد مسکن، با تمام توان برای عمران و آبادی قدم برداشته است.

علی‌اصغر آسمانی‌مقدم، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران، گفت: از این ۱۰۰ روستا، ۵۲ روستا دارای اعتبار مصوب است که در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها برای آن برنامه‌ریزی شده است.

او با اعلام اینکه ۴۸ روستا فاقد اعتبار هستند که برای فرمانداران نامه زدیم تا در برنامه کاری آن‌ها قرار بگیرد، گفت: به عنوان مشوق گفتیم که قیر رایگان هم در اختیار روستا‌های مشمول توانمندسازی قرار می‌دهیم.

آسمانی‌مقدم، اظهار کرد: در خصوص ۱۰۰ روستای هدف در فاز نخست توانمندسازی مد نظر استان، از محل اعتبارات ۱۴۰۲ پیش‌بینی لازم انجام شده است و قطعاً هم اقدام خواهد شد.

او در پاسخ به این سوال که آیا یک میلیارد تومان برای هر روستا اختصاص داده می‌شود یا خیر، بیان کرد: بنیاد مسکن در این زمینه اهتمام دارد و حتما مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان را برای روستا‌های هدف در فاز نخست، تأمین می‌کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران این را هم یادآور شد که هر هفته جلسه کمیته فنی و کمیته تصویب در این اداره‌کل برای گره‌گشایی از مشکلات مردم برگزار می‌شود.

تاکید سید محمود حسینی‌پور، استاندار مازندران بر این است که ۱۰۰ روستای هدف توانمندسازی را تا زمان سفر دوم رئیس جمهور به استان به یک نقطه‌ای برسانیم به این دلیل که این طرح مورد استقبال مسوولان ارشد کشور قرار گرفته است