به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد؛ گروهی از فعالان اقتصادی کشور روسیه در حوزه روغن خوراکی از ظرفیت های بندرامیرآباد بازدید و جهت افزایش مناسبات اقتصادی ، با مدیرکل این بندر گفتگو و رایزنی کردند. مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد در این دیدار ضمن تبیین عملکرد و قابلیت‌های بندرامیرآباد به حجم […]

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد؛ گروهی از فعالان اقتصادی کشور روسیه در حوزه روغن خوراکی از ظرفیت های بندرامیرآباد بازدید و جهت افزایش مناسبات اقتصادی ، با مدیرکل این بندر گفتگو و رایزنی کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد در این دیدار ضمن تبیین عملکرد و قابلیت‌های بندرامیرآباد به حجم بالای مراودات اقتصادی کشور روسیه با جمهوری اسلامی ایران با محوریت بندرامیرآباد اشاره و ابراز امیدواری کرد با مناسبات مطلوب سیاسی موجود بین دو کشور ، روابط تجاری میان این دو قطب اقتصادی دریای خزر ارتقاء یابد.

محمد علی موسی پور گفت در هشت ماهه سال جاری حجم مرودات تجاری با کشور روسیه از مبدأ بندرامیرآباد به بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسید که نشان از ارتباط خوب و همکاری مناسب بنادر دو کشور در حوزه تجارت دریامحور است.

محمدعلی موسی پور اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد سرمایه گذاران روسیه

وی در پایان به ظرفیت ۸۵ هزار تنی مخازن نگهداری روغن خوراکی و کارخانه در حال احداث روغن کشی به عنوان پتانسیل های موجود در بندرامیرآباد اشاره و ضمن اعلام فرصت های سرمایه گذاری ، یکی از اولویت‌های سرمایه‌گذاری این بندر را سرمایه‌گذاری در زمینه صنایع تبدیلی روغن خوراکی عنوان کرد