به گزارش نکته آنلاین؛ دکتر حمزه آقاپور مدیرکل دامپزشکی استان گفت: نخستین رزمایش سراسری جهاد دامپزشکی «سفیران خدمت» با همکاری بسیجیان مخلص استان در ۱۵ روستای منطقه هزارجریب شهرستان بهشهر از تاریخ ۱۲ آذرماه امسال به مدت سه روز برگزار شد . وی تصریح کرد:  بیش از ۷۰ نفر جهادگر بسیجی که شامل ۳۷ نفر […]

به گزارش نکته آنلاین؛ دکتر حمزه آقاپور مدیرکل دامپزشکی استان گفت: نخستین رزمایش سراسری جهاد دامپزشکی «سفیران خدمت» با همکاری بسیجیان مخلص استان در ۱۵ روستای منطقه هزارجریب شهرستان بهشهر از تاریخ ۱۲ آذرماه امسال به مدت سه روز برگزار شد .

وی تصریح کرد:  بیش از ۷۰ نفر جهادگر بسیجی که شامل ۳۷ نفر از کارکنان بسیجی اداره کل دامپزشکی استان و نیز ادارات دامپزشکی شهرستان‌های  شرقی استان نظیر ساری، میاندورود، نکا، بهشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائمشهر، جویبار و سیمرغ و همچنین ۲۳ نفر از بسیجیان بسیج دانشجویی استان مازندران و سمنان، بسیج جامعه کشاورزی استان مازندران، قرارگاه پیشرفت و آبادانی، گروه‌های جهادی دانشجویی ماهور (دانشکده دامپزشکی دانشگاه سمنان) و محبان ولایت (دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد بابل) و نیز بسیجیان پایگاه‌های روستایی حضور داشته و در بخش مرکزی به روستاهای رودبار، ولم، شیرداری، چالکده، غریب‌محله و گالش‌محله و همچنین در بخش یانسر به روستاهای زلت، پجیم، یخ‌کش، پچت، پارم، شیخ‌محله، متکازین، بیشه‌بنه و پرکلا خدمات رایگان دامپزشکی ارائه شد.

این مسئول همچنین میزان این خدمات را بیش از بر ۴۵ هزار خدمت دانست که شامل سم‌پاشی، آموزش سم‌پاشی و توزیع رایگان سم، واکسیناسیون دام، ویزیت و درمان رایگان دام، آموزش چهره به چهره و متمرکز دامداران می باشد.

آقاپور کاظمی گفت: در مجموع  ۸۹ لیتر سم، سم پاشی و یا توام با آموزش تئوری و عملی نحوه سم‌پاشی دام و جایگاه دام به دامداران تحویل گردید که حدود ۲۹ هزار راس دام و ۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع جایگاه دام بوده است.

وی در خصوص میزان واکسیناسیون صورت گرفته گفت: مجموعا ۱۰ هزار ۴۴۶ دوز واکسن شامل واکسن آبله، شاربن، هاری، بروسلوز و لمپی‌اسکین برای دام های سبک و سنگین استفاده شده است تا ایمنی لازم در خصوص امکان بروز بیماری در منطقه افزایش یابد.

مدیرکل دامپزشکی مازندران از اعزام تیم های تخصصی درمان به ۵۵۰ دامداری و ویزیت و درمان رایگان بیش از  ۵ هزار دام  خبر داد و گفت: در این رزمایش آموزش های لازم در خصوص بهداشت و مدیریت بهداشتی جایگاه دام، مدیریت تغذیه دام، اصول بهداشتی بیماری های مختلف مشترک بین انسان و دام بر اساس نیاز منطقه که پیش تر توسط کمیته اجرایی رزمایش احصا شده بود به صورت چهره به چهره و متمرکز برای حدود ۵۵۰ خانوار و بهره بردار ارایه گردید.

وی همچنین در راستای جهاد تبیین با حضور حجت الاسلام والمسلمین جعفر عبدی مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه اداره کل دامپزشکی مازندران و سید عرفان مصطفوی نظارت شرعی اداره کل دامپزشکی استان مازندران دیدار با خانواده معظم شهدا، زیارت قبور شهدای منطقه، نماز جماعت، پاسخ‌گویی به سوالات شرعی و نیز تبیین مفاهیم ایثار و انقلابی‌گری، انجام پذیرفت.