سرهنگ “علی اکبر درویشی” در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: در پی مراجعه شهروندی به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از طریق رسید ساز جعلی، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت. وی افزود: ماموران پلیس فتا در بررسی‌هایاولیه مطلع شدند که متهمان پس از مراجعه به فروشگاه‌ها، درخواست مواد […]

سرهنگ “علی اکبر درویشی” در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: در پی مراجعه شهروندی به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از طریق رسید ساز جعلی، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس فتا در بررسی‌هایاولیه مطلع شدند که متهمان پس از مراجعه به فروشگاه‌ها، درخواست مواد غذایی، لوازم خانگی و … می‌کنند و با ارائه یک رسید بانکی جعلی در موبایلشان، ادعا می‌کردند که پول به حساب فروشندگان واریز شده است ولی پس از گذشت چند ساعت شکات متوجه می‌شدند که پولی به حسابشان واریز نشده است.

فرمانده انتظامی شهرستان نوشهر، ادامه داد: مامورین پلیس فتا با اقدامات فنی وشگرد‌های خاص پلیسی موفق شدند در این خصوص ۳ کلاهبردار که اعضای یک باند بودند را شناسایی و در یک عملیات ضربتی آنان را دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه متهمان در بازجویی اولیه تا کنون به ۷۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری از ۷ نفر شهروند در نوشهر اقرار و اعتراف کردند، عنوان داشت: اعضای این باند پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.

سرهنگ “علی اکبر درویشی” از شهروندان خواست سامانه پیامکی حساب‌های بانکی خود را همواره فعال کنند تا با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند.