به گزارش معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در شانزدهمین جلسه هم‌اندیشی شورای هماهنگی مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، اظهار کرد: نقش روحانیت در جبهه دفاع مقدس و بعدها در دفاع از حرم مهم و برجسته است، شهید سلیمانی فر و شهید مالامیری از اولین‌ شهدای […]

به گزارش معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در شانزدهمین جلسه هم‌اندیشی شورای هماهنگی مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، اظهار کرد: نقش روحانیت در جبهه دفاع مقدس و بعدها در دفاع از حرم مهم و برجسته است، شهید سلیمانی فر و شهید مالامیری از اولین‌ شهدای روحانی دفاع مقدس و مدافع حرم اهل مازندران هستند.

وی افزود: روحانیت در بسیاری از بحران‌ها و حوادث ناگوار مانند امنیت، سلامت، کرونا و حوادث طبیعی کار میدانی انجام داده و به شایستگی در دل بحران‌ها رفتند و جهاد و تلاش خود را متناسب با آن حوزه انجام دادند‌، حالا در انعکاس خبری آن، یا ما مقصریم که با رسانه‌ها ارتباط خوبی برقرار نمی‌کنیم یا آنها بعضا کم لطف باشند و یا خداوند می خواهد که ما گمنام‌تر باشیم که هرچه باشد از اجر و آثار این خدمات نمی‌کاهد.

آیت الله محمدی لائینی خاطرنشان کرد: امروز وظیفه ما در میدانی دیگر تعریف می‌شود و آن میدان به اصطلاح میدان نسل جدید، میدان فضای مجازی، میدان مدرسه و آموزش و پرورش، میدان خانواده ها است، نوجوانان و دانش‌آموزان ما ذهنیاتشان معلول دو کانال آموزش و پرورش (مدرسه) و خانواده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد: ما باید با آموزش و پرورش و نهاد خانواده‌ کار کرده و نسبت به خانواده‌ها جهاد تبیین داشته باشیم، جلسه با خانواده‌های دانش‌آموزان و معلمان بسیار مفیدتر از جلسه با خود دانش‌آموزان است، باید با این دو حوزه کاملا در ارتباط و تماس حضوری، چهره به چهره، خانه به خانه باشیم.

امام جمعه ساری ادامه داد: در راستای اجرای طرح امین می‌توان با تک تک دانش آموزان رفیق شد و وقت گذاشت و صحبت کرد؛ ابزار برای کار ما قرآن است، پیامبر اکرم (ص) با همین قرآن بشارت داده و انذار کرده که خیلی تاثیر دارد.

این مسئول همچنین تصریح کرد: حضور فعال طلاب طرح امین و روحانیت موجب کاهش بسیاری از التهابات شده است، باطن مردم ما اهل بیتی (ع) و ولایی است، ملت امام حسین (ع) هستند، همین مردمند که ده میلیون نفرشان برای مبارزه با رژیم صهیونیستی اعلام آمادگی کردند.

وی با بیان اینکه اگر نسبت به این مردم بدبین باشیم خدا واقعا ما را نمی‌بخشد، گفت: ما مردمی بهتر از این مردم نداریم، دشمن در فضای مجازی روی باطل خود کار و تبلیغ می کند در حالی که حقانیت راه ما پنجاه درصد کار را کرده است که باید پنجاه درصد باقیمانده را با تبلیغات و قوت ادامه بدهیم.

آیت الله محمدی لائینی بیان کرد: باید روح پیروزی در همه صحنه‌ها حتی در صحنه‌های جنگ فضای مجازی و فرهنگی قوت بگیرد، ما در تمام عرصه ها رو به پیشرفتیم و همه این دادوبیدادهای دشمنان بخاطر این است که ما موفقیم منتها باید خودمان را متناسب با زمان و مکان بسنجیم و بین خودمان ذائقه‌سنجی کنیم ما سرباز امام زمان (عج) هستیم بزرگترین ابزار ما ملبس بودن است، شنیدن حرف درست از صاحب لباس باعث خشنودی است.