به گزارش نکته آنلاین فاطمه اردشیری، معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران مازندران، در گفت‌وگو با معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: کتاب قصه‌ی مهتاب با روایت بانوی مبارز، سیده خدیجه مستعدی، به چاپ رسید. وی افزود : جمعی از کارکنان حوزه علمیه خواهران مازندران با سیده خدیجه مستعدی، بانوی مبارز انقلاب و همچنین مادر […]

به گزارش نکته آنلاین فاطمه اردشیری، معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران مازندران، در گفت‌وگو با معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: کتاب قصه‌ی مهتاب با روایت بانوی مبارز، سیده خدیجه مستعدی، به چاپ رسید.

وی افزود : جمعی از کارکنان حوزه علمیه خواهران مازندران با سیده خدیجه مستعدی، بانوی مبارز انقلاب و همچنین مادر شهید فرید صمدایی دیدار کردند.

اردشیری بیان کرد :از آنجائی‌که زنان نیمی از جامعه ما هستند، اما تأثیرگذاری آنان تمام جامعه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی و مبارزه، علاوه بر تربیت فرزندان و روحیه بخشی به همسران برای حضور در میدان جنگ، خود نیز حضوری پررنگ و فعال داشتند.

وی با اشاره به این این بانو  در زمان مبارزه با رژیم طاغوت، توسط همسرشان با انقلابیون آشنا شدند ادامه داد ::بعد از مدتی، شروع به مبارزه علنی کردند، بارها توسط ساواک و سایر نیروهای امنیتی شاه، دستگیر و تحت شدیدترین شکنجه‌ها قرار گرفتند.

اردشیری خاطرنشان کرد: معروف‌ترین شکنجه‌گر ساواک بنام پری بلنده او را به سختی شکنجه داد و فرزندان دوقلوی او را داخل شکمش کشت، او در دفاع از انقلاب از پای ننشست و تا پیروزی نهایی به مبارزات خود ادامه داد.

وی تاکید کرد: فرزند اول او، فرید صمدایی، در جنگ تحمیلی در سال ۵۹ به شهادت رسید، او به همراه همسرش، در چندین دوره برای کمک به رزمندگان عازم جبهه‌ها شدند و دو فرزند دیگر آن‌ها، بارها در جنگ مجروح شدند و تا پای شهادت پیش رفتند.

وی افزود: در اواخر جنگ او و همسرش خانه‌شان را فروختند و صرف کمک به جبهه‌ها کردند و او اینک در سن ۸۰ سالگی در خانه‌ای استیجاری در شهرستان ساری زندگی می‌کند.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران مازندران بیان کرد: کتاب قصه‌ی مهتاب، با روایت این بانوی مبارز، توسط نشر هاجر به چاپ رسید و به زودی با حضور نماینده ولی فقیه، مدیریت حوزه علمیه خواهران مازندران و مسئولین نهادها و ارگان‌های استانی رونمایی خواهد شد.