به گزارش نکته آنلاین و به نقل از معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی امروز در همایش نخبگان بسیجی طلایه‌داران پیشرفت، عزت و افتخار در سالن اهل بیت (علیهم السلام)، ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه (سلام الله علیها)، اظهار کرد: وجود چنین نخبگان صاحب فکر […]

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی امروز در همایش نخبگان بسیجی طلایه‌داران پیشرفت، عزت و افتخار در سالن اهل بیت (علیهم السلام)، ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه (سلام الله علیها)، اظهار کرد: وجود چنین نخبگان صاحب فکر و طرح که در راستای ارزش‌های انقلاب اسلامی حرکت می‌کنند باعث افتخار است.

وی افزود: اینکه چه تعداد از این طرح‌های نخبگانی و ابداعات اجرا و به‌کارگیری می‌شود و اینکه چقدر می‌توانیم مشکلات استانی را با استفاده از این طرح‌ها حل کنیم مهم است.

آیت الله محمدی لائینی ادارات را ام‌المسائل دانست و عنوان کرد: اداراتی پرنیرو، کم‌بازده و کند، بسیار دردسرساز و ناراضی‌تراش و با هزینه جاری بالا که هنوز الفبای حل مشکلات را نمی‌دانند.

نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: اینطرف دام‌های ما گرسنه هستند و نهاده‌های دامی در انبارها می‌سوزد، غذا در انبار موجود است اما به بازارهای ما نمی‌رسد، فایده‌اش چیست؟

امام جمعه ساری با بیان اینکه سال‌هاست که کشاورزان در رابطه با سوخت مشکل دارند و حل نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در بحث بذر نیز امسال به بیش از ۵ هزار تن بذر نیاز داشتیم که البته سرپرست جدید جهاد کشاورزی توانست با رایزنی مقداری بذر تهیه کند اما ما به بیش از این مقدار بذر نیاز داریم‌ و فقط یک ماه دیگر فرصت برای کشت داریم.

وی خواستار طراحی الگوی جدید؛ کم‌حجم، چابک و کارآمد اداری توسط نخبگان شد و تصریح کرد: تا انقلاب اداری نداشته باشیم با این ادارات اگر الگوی جدید نباشد به جایی نخواهیم رسید، جامعه نخبگانی به این سمت برود تا الگوی جدیدی طراحی کند.

آیت الله محمدی لائینی خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات، فساد اداری و افراد ناسالم هستند.

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد: حذف تشریفات، پنجره واحد و موارد دیگر نشان از ناکارآمدی ادارات دارد، برای یک نامه یک سال و نیم یک سرمایه‌گذار را که نیاز به تسهیلات دولت نداشت معطل کردند که داد مقام معظم رهبری در آمد.

امام جمعه ساری گفت: اگر الگوی اداری کارآمد داشته باشیم مشکلات حل می‌شود؛ چقدر از بانک‌ها می‌نالیم می‌گوئیم ربوی است باید الگوی بانک‌داری بی‌ربا را طراحی کنید، می‌گویند سامانه وام ازدواج بسته است فقط بانک مسکن آمادگی پرداخت دارد آن هم به ۱۴ هزار نفر در نوبت که بیش از یک سال و نیم دیگر زمان‌بر است، متاسفانه بانک‌ها شدند بنگاه‌دار.

آیت الله محمدی لائینی در پایان با بیان اینکه نیاز به طراحی الگوی موفق اداری داریم و تا این انقلاب را انجام ندهیم این زحمت کشیدن‌ها کم‌نتیجه است، نخبگانی داریم که طراحی دارند اما اینجا آنقدر روی سرشان می‌زنند، اینها از کشورهای دیگر پیشنهاد دارند که همین عوامل صهیونیست‌ها و نظام استکباری در خارج هستند، از این رو استفاده از این ظرفیت و نخبگان ضرورت دارد، باید فکری به حال مسائل دست و پا گیر کنیم.