آئین تملک ، بازگشایی و آزادسازی فاز سوم ابر پروژه رینگ ۲شهری چالوس حد فاصل پل آبنما تا بلوار تختی رادیو دریا برگزار شد

به گزارش نکته آنلاین ؛ دراین آئین فرماندار ، امام جمعه، اعضای شورای تامین، شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر چالوس و جمعی دیگر از مسئولین شهری حضور داشتند.

مسعود یعقوبی شهردار چالوس اظهار داشت : در دوسال اخیر اقداماتی برای پیشرفت شهری انجام شد که بخش اعظم آن به واسطه تعامل ، درایت و دلسوزی  شهروندان با مجموعه مدیریت شهری بوده است .

این مسئول با اشاره به اینکه یک شهردار  رئیس بنیاد اقتصادی است افزود: یک  شهردار باید منافع مردم و اقدامات  اقتصادی را برای توسعه یک شهر در نظر بگیرد اما متاسفانه قوانین و محدودیتهای قانونی  در دستگاه های دولتی با فعالیتهای شهرداری تناقص دارد و مانع انجام اقدامات و توسعه شهری از سوی شهردار و سیاستگذاران در شورای شهر میشود.

وی با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی مدیر تحول گرا می خواهد گفت : مردم نیازمند یک مدیر متحول هستند تا بتواند در راستای رفاه حال مردم اقدامات خوبی انجام دهد تا خدمت به مردم در مسیر توسعه و تحول گرایی صورت گیرد.

شهردار چالوس با اشاره به مشکل مهم زباله در این شهر گفت : با پیگیریهای شهرستان و سیاست گذاریهای درست شورای شهر بعد از ۲۰ سال درگیری بخاطر محل دپوی زباله، این مشکل بزرگ رفع شد.

مسعود یعقوبی همچنین پروژه ساختمان جدید شورای شهر و شهرداری را از اقدامات خوب دوره ششم برشمرد و بیان کرد : پس از ۲۲سال خانه بدوشی شورای شهر صاحب خانه شد و ساختمان جدید شهرداری نیز در زمینی بیش از ۳۶هزار متر مربع در سال جدید احداث و مورد استفاده شهروندان قرار خواهد گرفت که جا دارد از حمایت نیروی دریای سپاه تقدیر نمایم.

وی از تبدیل شدن شهر چالوس به بزرگترین کارگاه عمرانی استان خبر داد و تصریح کرد : بودجه شهرداری در زمان تحویل شهرداری ۱۳۹میلیارد تومان بوده اما امسال با همدلی و همراهی همه عزیزان پروژه های عمرانی ما بیش از ۶۰۰میلیارد تومان است .

یعقوبی با تاکید بر حل معضلات ترافیک شهر چالوس گفت : قبل از دوره ششم شورا ازده کیلومتر میزان بلوار شهری بود اما طی دوسال گذشته هفت کیلومتر اجرا و تاپایان سال نیز ۲کیلومتر دیگر اجرا خواهد شد .

شهردار چالوس اتصال دو پارکینگ شهر را از دیگر اتفاقات خوب برشمرد و اینکه در حال حاظر ۱۰هزار متر مربع پارکینگ در هسته مرکزی شهر وجود دارد.

سلمان کیا دلیری نائب رئیس شورای اسلامی شهر چالوس نیز در ادامه ضمن تقدیر از شورای اول و پنجم در ادوار گذشته جهت ریل گذاری تملک و بازگشایی این مسیر اظهار داشت : اگر قرار است تغییرات اساسی در شهر چالوس انجام شود نیاز به عزم بودجه و نگاه ملی است اما امروز به دست جوانان همین شهر اقدامات بزرگی در حال انجام است .

وی افزود: اعضای دوره ششم شورای اسلامی شهر در فضای بسیار خوب تعاملی و همدلی هستند و مسئولین دلسوزی نیز این مجموعه را حمایت می‌کنند.

نائب رئیس شورای شهر چالوس با اشاره به اینکه چالوس یک شهر تک مسیر و تک خطی بود تصریح کرد: پروژه های بزرگی مانند رینگ ساحلی که خط ساحلی رودخانه چالوس را به رودخانه سردآبرود را وصل می کند، اتصال شبکه ۲۰ متری گلسرخی به چالوس محله که باعث پیشرفت در توسعه شهر شده است از جمله از پروژه های شهری چالوس است.

کیا دلیری با تاکید بر بحث زیر ساختی و اجرای پروژه های کلان در این دوره شورای شهر اضافه کرد : بزرگترین حجم آسفالت در این دوسال با هزینه ۲۵۰ میلیارد تومان ، ابر پروزه پیاده روسازی چالوس ، روشنایی معابرو تملک ۲۵۰هزار متر مربع طی این مدت بخشی از پروژه های انجام شده است .

نایب رئیس شورای اسلامی شهر چالوس در پایان با اشاره به درپیش رو بودن انتخابات افزود: هر جا مردم پای کار آمدند مسیر پیشرفت در جامعه بوده است و در انتخابات پیش رو نیز قطعا مردم با مشارکت بالای خود و باانتخاب فرد شایسته می توانند به توسعه منطقه کمک کنند.

چالوس: الهام برخیان