معاون اقتصادی شرکت توانیر گفت: به‌منظور تامین برق پایدار ۱۱ پروژه در مازندران و گلستان با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در دست اجراست.

مهران گلابکش در بازدید از پروژه‌های کلیدی شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان اظهار کرد: به منظور تامین برق پایدار و با قابلیت اطمینان بالا، ۱۱ پروژه کلیدی در مازندران و گلستان از مهرماه آغاز و با حجم سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان میلیارد تومان در دست اجرا است.

وی پیرامون پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها گفت: چهار پروژه تاکنون به اتمام رسیده و هفت پروژه دیگر با پیشرفت خیلی خوب در دست اجرا است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر بیان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و شدت بارش‌ها و کار در شالیزار برای اجرای خطوط انتقال، امیدواریم مردم با همراهی خوبی که داشتند یاریگر شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان باشند.

 

گلابکش افزود: خط مهم و کلیدی چهار و ۶ مداره ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت رویان – محمودآباد به طول ۱۶۸ کیلومتر مدار که عملا از ابتدای آذر ماه شروع شده است، به سبب قرار گرفتن در حاشیه دریای خزر با سطح آب بسیار بالا و مناطق کشت شالی، دوره انجام کار را عملا چهار ماه می‌نماید، چراکه از ابتدای اردیبهشت تا پایان آبان ماه، دو کشت شالی در آن مناطق انجام می‌شود.

این مسئول ادامه داد: هرچندکه همت عالی شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان بر اتمام پروژه تا پایان سال است اما اگر بدلایلی بخشی از پروژه به سبب شرایط منطقه به تاخیر افتاد، از کشاورزان می‌خواهیم تا با عدم کشت طی بهار سال آینده و دریافت خسارت، به اجرا و اتمام این پروژه سنگین که مهم‌ترین و گران‌ترین خط حال حاضر در دست اجرای صنعت برق است، تا قبل از پیک برق سال ۱۴۰۳ کمک کنند.

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان نیز گفت: در دوره سال اجرایی مهر ماه امسال تا قبل از پیک ۱۴۰۳، حدود ۴ هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجرا است که قطعا با این پیشرفت فیزیکی خوب، می‌توانیم گذر موفق از پیک بار سال ۱۴۰۳ داشته باشیم.

کوروش موسوی‌تاکامی افزود: با اجرای این پروژه‌ها حدود ۵۰۰ کیلومتر مدار و بیش از ۹۰۰ مگاولت آمپر به ظرفیت شبکه اضافه می‌شود.

 

تاکامی در پایان گفت: به منظور تامین برق پایدار منطقه، بهبود کیفیت سرویس دهی و تثبیت ولتاژ، پروژه احداث خط ۴۰۰ کیلوولت دو مداره قزوین -تنکابن- حسنکیف، پست ۴۰۰/۲۳۰/۶۳ کیلوولت تنکابن و پست ۴۰۰/۲۳۰ کیلوولت رویان با ارزش سرمایه‌گذاری بیش از ۶ هزار میلیارد تومان بزودی آغاز شود.