به گزارش نکته آنلاین ؛ نادعلی کهنسال، افزود: پس از بازدیدهای انجام شده از واحدهای صنعتی آمل با حضور استاندار و معاون اقتصادی استاندار مازندران؛ کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شد که در آن جلسه ۳۷ پرونده اعلام و برای ۲۱ پرونده ۳۵ مصوبه ابلاغ شد. وی توضیح داد:‌ از این تعداد ۹ […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ نادعلی کهنسال، افزود: پس از بازدیدهای انجام شده از واحدهای صنعتی آمل با حضور استاندار و معاون اقتصادی استاندار مازندران؛ کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شد که در آن جلسه ۳۷ پرونده اعلام و برای ۲۱ پرونده ۳۵ مصوبه ابلاغ شد.

وی توضیح داد:‌ از این تعداد ۹ پرونده مربوط به اداره کل صنعت، معدن و تجارت، چهار پرونده واحدهای گردشگری، هفت پرونده واحدهای کشاورزی و یک پرونده مربوط به حوزه زیرساخت های شهرک های صنعتی شهرستان بود.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت:‌ علاوه بررفع مشکلاتی نظیر تامین آب، برق و گاز با هماهنگی دستگاههای اجرایی استان، پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع تبصر ۱۸ و منابع داخلی بانک ها مصوب شد.

وی ادامه داد:‌ اعتبارات تخصیصی برای اجرای طرح توسعه ای، تکمیل ظرفیت و تامین منابع و مواد اولیه این واحدهای صنعتی هزینه می شود.

کهنسال از ایجاد شهرک صنفی خودرو آمل به عنوان نخستین شهرک خودرو در کشور خبرداد و گفت:‌ این شهرک توسط بخش خصوصی و در زمینی به مساحت ۲۱ هکتار ساخته می شود که در سفر شهرستانی استاندار مازندران مصوب شد تا مجوزهای لازم از طریق شرکت شهرک های صنعتی صادر شود.

وی افزود:‌ طراحی این شهرک به گونه ای انجام شده تا تمامی مراحل بازدید و انتخاب خودرو به صورت هوشمند انجام شود و این شهرک به محلی برای عرضه خودروها باشد.

مدیر کل صنعت، ‌معدن و تجارت مازندران به بازدید استاندار از شهرک صنعتی امامزاده عبدالله و واحد صنعتی فضا به عنوان تولیدکننده قطعات خودرو اشاره و تصریح کرد: مطالبات بر زمین مانده پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی این شرکت از مجموعه ساپکو با نامه ای از سوی استاندار مازندران برای پرداخت آن پیگیری می شود.

هجدهمین سفر شهرستانی استاندار مازندران پنجم دی ماه به شهرستان آمل برگزار شد و در این سفر که با همراهی ۸۰ مدیر ارشد شهرستانی و استانی انجام شد بررسی مشکلات مردم و واحدهای تولیدی صنعتی در دستور کار قرار گرفت. حضور مدیران در روستاهای آمل به خصوص مناطق کم برخوردار از جمله اهداف سفرهای شهرستانی استاندار مازندران است.

بازدید از شهرک صنعتی نمایشگاه داران اتومبیل، شهرک صنعتی جمشید آباد برای افتتاح و کلنگ زنی چند طرح زیر ساختی، حضور در جمع مردم روستای بلیران، دیدار با اقشار مختلف مردم، تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و در نهایت جلسه شورای اداری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی پایان بخش این سفر بود.