امام جمعه ساری با اعلام اینکه حادثه کرمان واقعا تلخ و سخت بوده و همه را داغدار کرده بنده این مصیبت را تسلیت عرض می‌کنم، عنوان کرد: گرچه برخی خانواده‌های شهدای همین حادثه گفتند که ما تسلیت نمی‌پذیریم به ما تبریک بگوئید.

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته از نماز جمعه مصلای ساری ، اظهار کرد: همه شما بزرگواران و خودم را به تقوای الهی سفارش و توصیه میکنم.

وی افزود: علی (ع) فرمودند ورع هرکس (که بالاتر از تقواست) کم باشد دلش می‌میرد، این مرگ قلبی معنوی است و هر که قلبش بمیرد اهل آتش است، از خدای بزرگ نجات از آتش را می‌طلبیم؛ خداوند جهنم را آفریده که بترسیم به سمت بهشت برویم.

آیت الله محمدی لائینی تصریح کرد: پیغمبر اکرم (ص) فرمود اگر تمام حُسن و نیکی در صورت شخصی در بیاید آن شخص فاطمه (س) است که ایشان از همه انسان‌های روی زمین از نظر نسب، کرامت و شرافت برتر است.

نماینده ولی فقیه در مازندران بیان کرد: یکشنبه ۱۷ دی ماه در تاریخ ایران اسلامی خاطره تلخی دارد، روزی است که رضاخان رسما برنامه کشف حجاب را قانونی کرده و حجاب را منع کرده و چقدر به خانم های محجبه و چادری اذیت و آزار رسید و چه جنایت‌هایی اتفاق افتاد.

امام جمعه ساری با اعلام اینکه حجاب در مملکت ما پیش از اینکه اسلامی باشد ملی بوده است، تاکید کرد: حجاب برای ما هم ملی، دینی و اسلامی است، پس کسانی که دَم از ایرانی بودن می‌زنند نباید کشف حجاب کنند چون این حجاب ملی است، این بی حجابی رهاورد فرهنگ کفر و غرب است.

این مسئول ادامه داد: در کشور ما فرقه ضاله و کثیف و پلید بابی‌ها و بهایی‌ها اولین بار کشف حجاب کردند، بعد هم در دوران قاجار غرب زده هایی بودند که به چادر توهین و چادری ها را مسخره می‌کردند و بعد هم رسیده به زمان رضاخان با ابزار زور و قانون که به محجبه‌ها توهین کرده و مورد ضرب و شتم قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: حجاب آئین پاک اسلام و سیره فاطمه زهرا (س) است، از این رو ۱۷ دی ۱۳۱۴ رضاخان این مرد کثیف و قلدر برنامه کشف حجاب را عملی و هزاران نفر در مسجد گوهرشاد جان سپردند.

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه حجاب مال همه است، گفت: ان‌شالله تا آخر عمر چادر و حجاب حضرت زهرا (س) را حفظ کنند؛ خانواده‌های شهدا افتخار و الگوی ما هستند، انتظار داریم خانواده‌های شهدا پیشگام حجاب و جهاد تبیین باشند.

نماینده ولی فقیه در مازندران یادآور شد: سه شنبه ۱۹ دی آغاز مقطع جدید انقلاب اسلامی مصادف با سالروز مردم قم و حوزه علمیه در سال ۱۳۵۶ است.

امام جمعه ساری با اعلام اینکه حادثه کرمان واقعا تلخ و سخت بوده و همه را داغدار کرده بنده این مصیبت را تسلیت عرض می‌کنم، عنوان کرد: گرچه برخی خانواده‌های شهدای همین حادثه گفتند که ما تسلیت نمی‌پذیریم به ما تبریک بگوئید.

این مسئول با ذکر این سوال که علت این حادثه چه بود؟ بیان کرد: بالاخره دشمن از سردار بزرگوار حاج قاسم سلیمانی ضربه خورده و از هر چه که مربوط به ایشان باشد می‌ترسد، پیروزی‌های مقاومت مربوط به فداکاری این سردار فداکار بوده است.

وی اضافه کرد: باید از رئیس جمهور وقت بابت سخنرانی در سازمان ملل که عکس سردار را روی دست گرفتند و این کار بزرگ خنجری بر دل صهیونیست‌ها و دشمنان بود تشکر کرد.

آیت الله محمدی لائینی اظهار کرد: دشمنان از سردار سلیمانی کینه به دل دارند و به زوارش هم رحم نمی‌کنند، هدف از این عملیات تروریستی اولا پوشش دادن شکستی است که در غزه از نیروهای مقاومت که یادگاران سردار سلیمانی هستند، بود، دوم انتقام گرفتن از سردار سلیمانی با به شهادت رساندن زوار مرقد ایشان و سوم بازداشتن مردم از رفتن سر مزار ایشان تا با این کارها زوار را بابت زیارت بترسانند، از این کارها در تاریخ برای زوار امام حسین (ع) انجام شد تا بساط زیارت جمع شود اما مردم ما اهل ترس نیستند.

نماینده ولی فقیه در مازندران افزود: هدف دیگرشان این است که ایران را عصبانی کرده و به عکس العمل‌های احساسی وادار کنند که ایران اسلامی ما دست به انتخاب‌های ناپخته و نسنجیده بزند، از آن طرف آمریکا و پشت سرش اسرائیل با ایران درگیر شود، اسرائیل خوشش می آید که ایران را با آمریکا درگیر کند، اما ایران اسلامی، مقاومت و فرماندهی کل قوا حرکاتشان سنجیده و پخته است و ایران اسلامی عمدتا از طریق محور مقاومت انتقام خودش را بدون اینکه نیاز باشد مستقیما اقدامی کند می‌گیرد، چرا که فرزندان سلیمانی همه جا هستند.

این مسئول در پایان بیان کرد: انتظار داریم و می‌دانیم که انتقام خون سردار سلیمانی و شهدای دیروز از دشمنان گرفته خواهد شد، البته نیروهای اطلاعاتی و امنیتی وظایفشان را انجام می‌دهند باز هم به آن‌ها تذکر می‌دهیم که حواسشان جمع باشد و بیشتر از اجتماعات مراقبت کنند.