به گزارش نکته آنلاین و به نقل از معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در جلسه جامعه روحانیت نکا در مدرسه علمیه مسجد جامع این شهر، اظهار کرد: ایام گذشته فاطمیه، ۹ دی روز بصیرت یادآور حماسه فتنه‌سوز مردم در سال ۱۳۸۸ و همچنین ۱۳دی سالروز […]

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در جلسه جامعه روحانیت نکا در مدرسه علمیه مسجد جامع این شهر، اظهار کرد: ایام گذشته فاطمیه، ۹ دی روز بصیرت یادآور حماسه فتنه‌سوز مردم در سال ۱۳۸۸ و همچنین ۱۳دی سالروز شهادت سردار سلیمانی را گرامی می‌داریم.

وی افزود: امام هشتم (ع) در حق کسی که امر اهل بیت (ع) را زنده کند دعا کردند و فرمودند که خدا رحمتش کند، از نظر ایشان امر اهل بیت (ع) با علم‌آموزی و انتقال آن به مردم زنده می شود که فلسفه تشکیل حوزه‌های علمیه از دیروز تاکنون همین است، یعنی انتقال کلمات نورانی قرآن و سخنان اهل بیت (ع) به مردم.

آیت الله محمدی لائینی خاطرنشان کرد: ما روحانیت باید به این کار افتخار کرده، دلگرم باشیم، طلاب جدید خوب درس بخوانند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه یکی از مصادیق امر اهل بیت (ع)، امامت و ولایت است، عنوان کرد: اقامه امامت مهمتر است، ناله اصلی حضرت فاطمه (س) این بود که بعد از پدر بزرگوارشان امامت اقامه نشده و روی زمین مانده، تا امروز با همت امام راحل این انقلاب اسلامی با هدف اقامه امامت الهی پیروز شده، ۱۰ سال امام خمینی (ره) امامت کرده و بعد به امام خامنه ای منتقل شده است.

امام جمعه ساری ادامه داد: اقامه امامت دشمن دارد، دین بدون امامت دشمن ندارد، نماز و روزه خالی ضرری و کاری به کسی ندارد، اما اگر حرف سیاسی بزنید که باید قدرت در اختیار دین باشد همه شیاطین در مقابلش می‌ایستند، همه امامان دشمن داشتند، شیاطین در مقابلشان ایستادند در مقابل امام زمان (عج) هم ایستادند و ایشان در پس پرده غیبت قرار گرفت.

این مسئول گفت: امروز هم امامت دشمن دارد، هم در داخل و هم لباسی‌های خودمان فتنه می‌بینیم،
فتنه لازم نیست حتما در خیابان باشد شاید در جایی لای کتابی و زمان شاه در زندان، جاهای دیگر همچون طیاره پاریس_تهران بوده باشد، فتنه بنی صدر، شریعت‌مداری، منتظری، خلق مسلمان، فتنه‌های ۷۸، ۸۸، ۹۶، ۹۸، و موارد دیگر که ریشه به بیرون برمی‌گردد اینها بیچاره‌ها ابزار هستند.

وی خاطرنشان کرد: ما هم باید آماده باشیم که با فتنه‌ها بجنگیم، جنگ‌های علنی دشمن در مقابل راحت است، اما فتنه‌هایی که جریان دینی و تشیع انگلیسی در مقابلش است سخت است.

آیت الله محمدی لائینی تاکید کرد: ما طلاب هم باید علم، تقوا و هم بصیرت داشته باشیم که تجربه تاریخی نشان داده اگر کسی علم و تقوا داشته باشد اما ساده لوح باشد سرش کلاه می‌رود.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: در مقاطع تاریخی همچون انتخابات‌ها وظیفه ما سنگین‌تر است اگر امروز می‌بینیم که امامت اقامه شده و ۴۴ سال در مقابل دنیای کفر ایستادیم به‌خاطر مردم است و امام و رهبر شاگرد کوچک امام علی (ع) هستند، اما این مردم مثل آن مردم نبودند قدر این مردم را باید بدانیم.

امام جمعه ساری یادآور شد مردم حجت العلمای والمجتهدین هستند، این مردم ۴۴ سال ایستاده‌اند و از نظر حضور دینداری حجت را بر ما تمام کردند باید سعی کنیم که حضور حداکثری رقم بخورد، مردم پای انتخابات می آیند انقلاب را دوست دارند.

این مسئول بیان کرد: ما وظیفه داریم در میدان باشیم مردم را به انتخابات، حضور حداکثری و انتخاب اصلح تشویق کنیم.