قاسم عزیززاده گرجی، افزود: این تعداد شعب اخذ رای در سامانه تبلیغات ثبت شده است که از این تعداد ۴۵ درصد در نقاط شهری و ۵۵ درصد در نقاط روستایی مستقر خواهد شد. وی ادامه داد: اقدامات برای کنترل دستگاه های احراز هویت در شعب اخذ رای مازندران در حال انجام است و تاکنون در […]

قاسم عزیززاده گرجی، افزود: این تعداد شعب اخذ رای در سامانه تبلیغات ثبت شده است که از این تعداد ۴۵ درصد در نقاط شهری و ۵۵ درصد در نقاط روستایی مستقر خواهد شد.

وی ادامه داد: اقدامات برای کنترل دستگاه های احراز هویت در شعب اخذ رای مازندران در حال انجام است و تاکنون در بیش از ۹۰ درصد شعب این دستگاه ها نصب شده است.

رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت که در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی یک هزار و ۴۵۲ نفر پیش ثبت نام انجام دادند و از این تعداد نیز ۷۴۸ نفر ثبت نام نهایی کردند.

وی گفت: نتیجه نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی بعداز ۵۰ روز توسط هیات های اجرایی شهرستان ها امروز به پایان رسید و براساس بند الف ماده ۶۳ قانون جدید انتخابات بعد از تایید هیات نظارت کشوری صلاحیت داوطلبان از جهت تایید یا عدم تایید یا عدم احراز به فرمانداری های حوزه های انتخابیه ۹ گانه مازندران ارسال می شود.

عزیزاده گرجی افزود: نتیجه این بررسی ها طی روزهای ۱۵ و ۱۶ دی ماه به صورت پیامکی به تلفن های همراه داوطلبان ارسال می شود و فرصت سه روزه برای ثبت اعتراض به نتایج اعتراض مشخص شده است.

وی در خصوص ثبت اعتراض نیز توضیح داد: افراد با مراجعه به فرمانداری حوزه های انتخابیه ۹ گانه می توانند این کار انجام دهند، البته مستندات لازم برای عدم تایید و عدم احراز نیز به آنها ارائه می شود.

به گفته عزیززاده گرجی شورای نگهبان نیز در مدت ۳۰ روز می بایست نتایج اعتراض های این مرحله را اعلام کند.

وی در خصوص انصراف داوطلبان مجلس شورای اسلامی در مازندران نیز گفت که تاکنون بیش از ۳۰ نفر از شرکت در انتخابات به عنوان داوطلب انصراف دادند.

اشتراک گذاری