به گزارش نکته آنلاین ؛ این کنگره با هدف اعتلای نقش زن، معرفی زنان نخبه و توسعه فرآیند گفتمان صحیح در زمینه زن و خانواده در پی شناسایی زنان تاثیرگذار جامعه در هشت عرصه علمی، پژوهشی و فناوری، سیاست‌گذاری و حکم‌رانی، گفتمان‌سازی و رسانه، فعالیت‌های اجتماعی، اقتصاد و کارآفرینی، تعلیم و تربیت، فرهنگ و هنر […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ این کنگره با هدف اعتلای نقش زن، معرفی زنان نخبه و توسعه فرآیند گفتمان صحیح در زمینه زن و خانواده در پی شناسایی زنان تاثیرگذار جامعه در هشت عرصه علمی، پژوهشی و فناوری، سیاست‌گذاری و حکم‌رانی، گفتمان‌سازی و رسانه، فعالیت‌های اجتماعی، اقتصاد و کارآفرینی، تعلیم و تربیت، فرهنگ و هنر و ورزش است.

سیدمحمود حسینی‌پور  استاندار مازندران گفت: مشارکت زنان در دفاع از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس چشم جهانیان را خیره کرد و مازندران با داشتن ۱۰۴۰۰ شهید نشان از نقش ممتاز و بی بدیل مادران را میدهد.

وی با اشاره به نقش بی نظیر زنان در کانون خانواده بیان کرد : اسلام به جایگاه بانوان در جامعه تاکید دارد و این موضوع باید دیده شود و توسط نخبگان مازندران تبدیل به گفتمان شود.

استاندار مازندران با اشاره به نقش بی‌بدیل زنان مازندران در همه عرصه ها گفت: زنان مازندرانی هم‌پای مردان این دیار در ارتقا و توسعه اقتصادی، تولید و کشاورزی مشارکت فعال دارند.

حسینی‌پور با بیان اینکه ۷۰ درصد از دانشجویان مازندران را جامعه زنان تشکیل می‌دهند، افزود: امروز در همه تخصص ها مربوط به بانوان فارغ التحصیل از جامعه زنان داریم که علاوه بر استان، کشور نیز از ظرفیت این افراد بهره‌گیری می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز در عرصه های متعدد اجتماعی بانوان توانمند استان در کلیات تصمیم گیری حضور موثر و فعال دارند اظهار کرد: اگر امروز در حوزه ورزش رتبه برتر المپیک کشور هستیم به جهت نقش تربیتی مادران است البته نقش موثر و محوری پدر را نباید نادیده گرفت.

حسینی‌پور به مسئله جوانی جمعیت به عنوان مسئله اول استان اشاره کرد و گفت: استان مازندران از منظر جوانی جمعیت در رتبه ۲۸ کشور قرار دارد.

وی به اهمیت این موضوع پرداخت و از همه دستگاه‌های استان خواست در این زمینه با امور بانوان و خانواده استانداری مازندران همکاری داشته باشند.

حسینی‌پور به انتخابات پیش‌رو اشاره کرد و گفت: بانوان در شور و شکوه انتخابات نقش اثرگذاری دارند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره به نقش زنان و مادران در خانواده و تربیت فرزندان گفت: حضور پررنگ زنان از ابتدای خلقت وجود داشته و حتی در هشت سال دفاع مقدس نقش بسیار مهمی داشتند؛ شیرزنان و مادرانی که فرزندانی چون سردار سلیمانی‌ها پرورش دادند.

فرشته پازوکی افزود: امروز هم در جنگ نرم و ترکیبی باز هم بانوان ما نقش موثری در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند و جای افتخار است .

وی با بیان اینکه حضرت زهرا (س) الگوی تمام جهانیان است افزود: همین ویژگی باعث می‌شود که زنان ایران اسلامی نیز با تاسی از این سیره رفتاری و عملی بانوی بزرگوار ایران قوی را بسازند و نقش مادران مانند قران نقش تربیتی است.