سد انحرافی لشتو در شهرستان رامسر به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم مهار آب‌های سطحی برای تامین آب کشاورزی با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش نکته آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، دکتر داوود منظور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به غرب مازندران همراه با استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران، نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس‌آباد و تعدادی از مدیران استان و شهرستان، سد انحرافی لشتو رامسر را افتتاح کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران در حاشیه بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه از سد انحرافی لشتو و مراسم بهره‌برداری از آن اظهار کرد: ساخت این سد انحرافی روی رودخانه چالکرود تاثیر زیادی در تامین آب مورد نیاز باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی منطقه دارد و دست‌کم یک‌هزار و ۳۰۰ هکتار از کشتزارهای غرب استان را زیر پوشش قرار می‌دهد.

حیدر داوودیان افزود: عملیات ساخت این سد انحرافی سال ۱۴۰۰ آغاز شد و طی ۲۴ ماه با تأمین اعتبار مورد نیاز به مرحله بهره‌برداری رسید. برای ساخت این سد انحرافی ۳۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: ساخت سدهای انحرافی روی رودخانه‌ها یکی از راه‌های مناسب و زودبازده برای کمک به افزایش توان تامین آب در استان است که به طور جدی در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای مازندران قرار دارد.

داوودیان افزود: حدود ۲ هزار سد انحرافی در مازندران وجود دارد که از این تعداد ۳۵۰ سد انحرافی مدرن‌سازی شده است. ضمن این‌که هشت سد انحرافی نیز در مازندران توسط شرکت آب منطقه‌ای در حال ساخت است