به گزارش نکته آنلاین دکتر عباسی بیان کرد: طی هشت ماهه امسال آمار تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۶درصدی داشت. وی ضمن هشدار به هموطنان در نحوه استفاده از وسایل گاز سوز اعلام کرد : درهشت ماه امسال ۲۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن […]

به گزارش نکته آنلاین دکتر عباسی بیان کرد: طی هشت ماهه امسال آمار تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۶درصدی داشت.

وی ضمن هشدار به هموطنان در نحوه استفاده از وسایل گاز سوز اعلام کرد : درهشت ماه امسال ۲۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۲۰ نفر مرد و ما بقی زن هستند.

وی در ادامه بیان کرد : بر اساس آمار نوشهر، نور و قائم شهر هر کدام با ۴ ، آمل و تنکابن هر کدام با ۳ ، سیمرغ با ۲ به ترتیب بیشترین و شهرستان های رامسر، چالوس ، بابلسر و ساری هر کدام با یک فوتی کمترین فوتی گزارش شده است.

دکتر عباسی تصریح کرد : آبان با ۷، فروردین با ۵ به ترتیب بیشترین و ماه های خرداد ، مرداد و مهر هر کدام با ۲ فوتی کمترین آمار منوکسید کربن را داشتند.

اقدامات لازم در هنگام برخورد با فرد مسموم با مونوکسیدکربن چیست؟

مدیرکل پزشکی قانونی استان ضمن درخواست از هموطنان که با رعایت نکات ایمنی و توصیه های ارائه شده مانع از وقوع مخاطرات جانی و حوادث تلخ برای خود و عزیزانشان شوند گفت : بهترین راهکار در هنگام برخور با بیمار مسموم با گاز منوکسید کربن خارج کردن مصدوم از محیط حادثه است. بلافاصله باید بیمار را در هوای آزاد و در معرض اکسیژن قرار داده و سریعا وی را به اولین مرکز درمانی رساند. باز کردن پنجره‌ها و ایجاد تهویه در محیط از مسمومیت سایر افراد جلوگیری خواهد کرد.