به گزارش نکته آنلاین ؛ نماینده ولی فقیه در مازندران در این نشست گفت: ما پیش از تقویت متغیرهای نشاط باید از عوامل مخرب جلوگیری کنیم، احساس عدم نشاط در جامعه نقشه دشمنان انقلاب اسلامی است. آیت الله محمدباقر محمدی لائینی با بیان اینکه ما باید بین نشاط و احساس نشاط تفاوت قائل شویم افزود […]

به گزارش نکته آنلاین ؛ نماینده ولی فقیه در مازندران در این نشست گفت: ما پیش از تقویت متغیرهای نشاط باید از عوامل مخرب جلوگیری کنیم، احساس عدم نشاط در جامعه نقشه دشمنان انقلاب اسلامی است.

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی با بیان اینکه ما باید بین نشاط و احساس نشاط تفاوت قائل شویم افزود : گاهی امنیت و سلامت داریم اما احساسش نیست، این احساس عدم نشاط اقدامی است که دشمن می‌خواهد نشان بدهد مثلا بگوید چادر مشکی در مجالس همه را غمگین می‌کند و مردم ایران نشاط ندارند، حتی ما به نظرسنجی‌ها و معیارهای آنان بدبین بوده و ملاک‌هایشان با ما همخوانی ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان خواستار مبارزه با عواملی شد که رضایت‌مندی را از انسان می‌گیرد، اذعان داشت: کافی است پای یک نفر به یک اداره برسد، چقدر اذیت می‌شود، در برابر کسانی که نوکر مردم هستند کسانی هم وجود دارند که چوب لای چرخ مردم می‌گذارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در هشتادوپنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان که به ریاست نماینده ولی فقیه درمازندران با موضوع نشاط اجتماعی برگزار شد، گفت : تلاش داریم که مصوبات شورای فرهنگ عمومی مازندران به افزایش نشاط اجتماعی ختم شود و قرارگاه نشاط اجتماعی در استان تشکیل شود.

احسان آهنگر با بیان اینکه رویه شورای فرهنگ عمومی باید برمحور مشورت، هم افزایی و هماهنگی باشد، افزود: در هفته مازندران با اجرا و برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی و هنری شاهد ایجاد نشاط اجتماعی در بین مردم بوده ایم که جا دارد از همکاری دستگاه های اجرایی، نهادهای فرهنگی و موسسات مردم نهاد تقدیر کرد.

وی در پایان با تاکید بر انجام کارهای پژوهشی در جهت رفع مشکلات حوزه فرهنگ استان خواستار تشکیل دبیرخانه نشاط اجتماعی در دفتر مدیرکل اموراجتماعی استانداری مازندران شد.

حجت الاسلام پورعلی دبیر قرارگاه نشاط اجتماعی شورای فرهنگ عمومی کشور در این جلسه با بیان اینکه دین باید با محوریت شادی تبلیغ شود گفت: باید اسلام و انقلاب را با شادی و نشاط به مردم معرفی کنیم.

وی تصریح کرد : با ایجاد تجمعات معنوی و تقویت نشاط اجتماعی مشکلات مردم را میتوان حل کرد.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح جمعه امید در ایام نیمه شعبان گفت: پویش به امید دیدار با هدف تقویت فرهنگ مهدویت در این ایام خجسته راه اندازی خواهد شد.

قاسم عزیززاده گرجی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران نیز با اشاره به وجود ساختار فرهنگی و بومی در استان گفت: رویدادهای مهمی برای برگزاری شادمانه‌های فراوان در حوزه های مختلف و فرهنگ و بوم استان داریم که ضرورت است شناسایی شود.

 

وی اظهار کرد: به منظور شناسایی و تقویت شادمانه ها در طول سال و به مناسبت های مختلف قرارگاه نشاط در استان مازندران ایجاد میشود

این مسئول با بیان اینکه در این قرارگاه دستگاه های اجرایی نقش تسهیل گری را خواهند داشت افزود : بخش مهم قرارگاه نشاط اجتماعی توسط مجموعه های مردم پایه برنامه ریزی میشود چرا که هر وقت کار را به مردم واگذار کردیم مجموعه های فعال مردمی کار را به زیبایی پیش بردند .

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اشاره به اینکه تربیت باید در فضای شاد اتفاق بیفتد بیان کرد : ایجاد فضاهای شاد بیش از پیش ضرورت است که به آن پرداخته شود و باید در این زمینه برنامه ریزی لازم داشته باشیم.

در پایان این نشست هم از مدیران و فرمانداران فعال و پای کار در هفته مازندران و رسانه‌های فعال تقدیر شد.

سارا آمی احمدی سرپرست روزنامه پنجره نو در استان مازندران، سعید منصوری مدیر مسوول پایگاه خبری آوای خزر و محسن هدایتی مدیر مسوول پایگاه تصویری خزرنما به عنوان رسانه های فعال در هفته مازندران مورد تجلیل قرار گرفتند.