با فعالیت و ورود سامانه سرد بارشی که از اوایل وقت شنبه تا صبح یکشنبه در استان فعال خواهد بود شاهد بارش باران و گاهی رگباری همراه با رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید و کاهش محسوس دما خواهیم بود.وی افزود: در مناطق با ارتفاع بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ متر شاهد مه‌آلودگی و بارش برف نیز پیش‌بینی می‌شود.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران، خاطرنشان کرد: بر این اساس، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن رودخانه‌ها و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی دور از انتظار نیست.
محمدی شیرکلایی، ادامه داد: با توجه به شرایط جوی در روز شنبه به مردم و مسافران توصیه می‌شود از تردد و اقامت و همچنین برپایی چادر در بستر رودخانه‌ها، جدا خودداری کنند.وی هشدار داد: هم استانی‌های گرامی از انجام سفرهای غیرضرور برون شهری به ویژه در ارتفاعات و مناطق کوهستانی، خودداری کنند. 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران، اعلام کرد: توصیه می‌شود پیمانکاران و دستگاه‌های اجرایی نسبت به خروج دستگاه‌ها و ماشین‌آلاتی که در حاشیه رودخانه‌ها فعال است، اقدام کنند.

 

محمدی شیرکلایی ضمن توصیه جدی در خصوص رعایت احتیاط لازم در حوزه دامی، طیور،صاحبان مزارع پرورش ماهی، گلخانه‌داران و صیادان، متذکر شد: دستگاه‌های اجرایی ملکف هستند تا آمادگی لازم را داشته باشند