دومین یادواره شهدای دامپزشکی کشور ویژه چهار شهید دامپزشکی مازندران و با محوریت گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی کرمان برگزار شد

به گزارش نکته آنلاین ، دکتر جعفری مشاور معاون وزیر و سرپرست حراست سازمان دامپزشکی کشور در این محفل شهدایی که ویژه چهار شهید مازندران بوده است گفت: سازمان دامپزشکی کشور افتخار این را دارد که ۶۰  شهید در حوزه دامپزشکی را تقدیم انقلاب کرده است .

وی تصریح کرد: عده ای از این عزیزان در مسیر جبهه کمین خورده اند و مفقود الاثر و مفقود الجسد شدند، همچنین عزیزی داریم که در راه خدمت اهداف سازمانی در محل کار که جهت جلوگیری از اشاعه بیماری تلفات دامی به واسطه بمباران در کرمانشاه حضور داشت طی بمباران شهید می شود.

وی افزود: راه شهادت در دامپزشکی به هشت سال دفاع مقدس ختم نمی شود و دامپزشکی کشور بعد از جنگ در مناطق ناامن در کمین ضد انقلاب شهید داد همچنین در دفاع از حرم هم همکاران دامپزشکی بوده اند و شهید شدند.

این مسئول اظهار داشت: هر جا نام شهید آورده شود، معنویت شهید وارد آنجا شده و به آن فضا برکت داده است.

وی یادآور شد: تا زمانی که در راه ولایت و مسیر درست گام برداریم و تلاش جهادی کنیم می توانیم امید به شهادت داشته باشیم چرا که شهدا در این مسیر پیشگام و روایت گر و بشارت دهنده بودند.

دکتر جعفری با اشاره به فرازی از وصیت نامه شهدا گفت: آنچه در وصیت نامه شهدا است پیروی از رهبری و ولایت، استقامت در کار، حجاب، صبر و شکیبایی فرزندان و تلاش دلسوزانه و صادقانه مسئولین مشترک است که همه این موارد جزء اصولی است که اگر رعایت گردد موجب رستگاری خواهد شد.

مدیر کل دامپزشکی مازندران در این مراسم گفت: این یادواره با هدف گسترش فرهنگ شهادت، جهاد و ایثارگری با محوریت شهدای دامپزشکی کشور ویژه چهار شهید مازندران و همچنین گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی کرمان برگزار شد.

 

دکتر آقاپور کاظمی افزود: برکات برگزاری اینگونه مراسمات باعث تحقق اهداف سازمان، انقلاب و شهدا در مجموعه اداره کل دامپزشکی مازندران خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه همواره سعی می کنیم در مسیر و نگاه شهدا قدم برداریم تصریح کرد: راه شهدا چراغی است که رستگاری را نشان می دهد و اگر در این مسیر باشیم قطعا سرافراز خواهیم بود.

مدیر کل دامپزشکی مازندران در ادامه  با محکومیت حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان گفت: جریان مقاومت و شهدا و فرهنگ ایثارگری با این حوادث قطع نخواهد شد و جان تازه خواهد گرفت.

 

این مسئول اظهار کرد: ملت ایران با دیدن این وقایع و حوادث مصمم تر از قبل خواهد شد تا در مقابل استکبار جهانی و رژیم وحشی و خونخوار اسرائیل بیاستند.

 

ملتی متدین و متمدنی مثل ایران شکست ناپذیر هستند 

حجت السلام والمسلمین رضاپور مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی مازندران در این مراسم با اشاره به بیانات امام راحل و حاج قاسم سلیمانی گفت: ملت شهادت الگویی برای سایر ملت ها شد، و اگر امروز غزه به این نقطه رسیده است  چون از این ملت شهادت یاد گرفته است و الگوی این ملت  همانی که حاج قاسم گفت ملت امام حسین الگو شهادت می شود.

وی با اشاره به واقعه کربلا گفت: یکی از صفحات دیباچه بزرگ آن نترسیدن از مرگ است همانطور که دیدید پس از حادثه تروریستی کرمان مردم مجدد وارد خیابان ها شدند و پر شورتر بر سر مزار حاج قاسم حاضر شدند.

این مسئول افزود: این فرهنگ وقتی در یک کشور متدین و متمدنی مانند ایران قرار می گیرد و مردم آن به کمال نترسیدن از مرگ می رسند شکست ناپذیر می شود.

رضاپور با اشاره به نقش دامان پاک مادران شهدا در تربیت شایسته فرزندان گفت: هدف فتنه زن زندگی آزادی آن بود که این دامان پاک را از مردم ایران بگیرند  و دامان سگ پرور را جایگزین آن بکنند تا این جامعه به صورت خودکار در ورته نابودی قرار گیرد.

مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی مازندران خطاب به رژیم خونخوار و کودک کش صیهونیست گفت: به این سگ هار و خونخوار و ارباب آنها آمریکا می گوییم این ملت به خون دادن در راه خدا عادت دارد و از شهادت نمی ترسد بلکه شجاعانه تر وارد می شوند که سند آن هشت سال دفاع مقدس بود که بعد از سوم دی کربلای ۴ پس از ۱۶ روز کربلای ۵ را خلق کرد.

در این یادواره علاوه بر سخنرانی دکلمه ای از سوی یکی از رویشگران انقلاب در خصوص حادثه تلخ کرمان و از زبان کودکان آن سروده شد. همچنین مادر شهید غواص محمد صادق معلمی با روایتی از فرزند خود به گرمی این محفل بخشید.

در پایان این مراسم با رونمایی از نقاشی دیجیتال شهدای دامپزشکی مازندران تابلو آن به خانواده های شهدا اهدا و از مجاهدت و صبر آنان تقدیر شد.

گفتنی است دومین یادواره شهدای دامپزشکی کشور ویژه چهاد شهید دامپزشکی مازندران با حضور ایثارگران، جانبازان، کارکنان اداره کل دامپزشکی ، مدیران استانی و کشوری، دکتر جعفری سرپرست حراست سازمان دامپزشکی کشور و حجت الاسلام والمسلمین فاضل مسئول امور ایثارگران سازمان دامپزشکی و خانواده های شهدای غواص در اداره کل دامپزشکی مازندران برگزار شد.