در سفر به مازندران، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به صورت همزمان ۱۵۲ واحد گلخانه لیمو ترش واقع در روستای خرماکلای شهرستان قائمشهر را افتتاح کرد. ‎

به گزارش نکته آنلاین؛ در ادامه سفر یک روزه داوود منظور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان مازندران وی از گلخانه های لیموترش روستای خرماکلا واقع در جاده نظامی شهرستان قائمشهر بازدید و ۱۵۲ گلخانه را افتتاح کرد.

وسعت بیش از ۷۰ گلخانه لیموترش در روستای خرماکلا قائمشهر بیشتر از ۱۰ هزار متر است که طبق برنامه ریزی های انجام شده در سال آینده حدود ۲۰ هزار متر گلخانه محصولات کشاورزی در استان راه اندازی خواهد شد.

طبق برنامه ۱۰ ساله توسعه گلخانه های کشور، وسعت این اماکن تا پایان سال ۱۴۰۴ باید به ۴۸ هزار و ۳۵۵ هکتار برسد. در حال حاضر سطح گلخانه های کشور بیش از ۱۸ هزار هکتار است که حدود ۸۰ درصد زیرکشت محصولات گلخانه ای شامل سبزی و صیفی و ۲۰ درصد نیز در بخش گیاهان زینتی و سایر محصولات میوه ای است.

هم اکنون استان مازندران با تولید ۷۲ نوع محصول زراعی و باغی سالانه حدود هفت میلیون تن محصول کشاورزی تولید می کند.

این استان با برخورداری از تنها ۲ و نیم درصد از سطح زراعی کشور، سالانه هفت درصد از تولیدات کشاورزی و ۱۱ درصد از ارزش اقتصادی محصولات کشاورزی کشور را در اختیار دارد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به مازندران سد انحرافی “لشتو” رامسر را افتتاح و علاوه بر این از بیمارستان تخصصی امام خمینی (ره) تنکابن بازدید کرد.

بازدید از کنارگذر شهرستان عباس آباد واقع در غرب مازندران و افتتاح گام اول پارک موزه دفاع مقدس در ساری و افتتاح خط جدید بافندگی در شرکت فرش ساوین از دیگر برنامه های سفر داوود منظور به مازندران بود