در سایه همدلی مجموعه شورا و شهرداری افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۲۰ پروژه شهرداری قائم شهر با اعتباری بالغ بر۹۳۲ میلیارد تومان در دهه مبارک فجر محقق شد.

به گزارش نکته آنلاین، در دهمین روز دهه فجر آیین افتتاحیه تجمیعی ۱۹۵ پروژه حوزه شهری مازندران در شهرستان قائمشهر با حضور حجت الاسلام درویشیان نماینده ویژه رئیس جمهوری در مقابله با مفاسد دستگاه‌های اجرایی ، حسینی پور استاندار مازندران، توکلی معاون عمرانی استاندار، نمایندگان حوزه انتخابیه قائمشهر ، فرماندار  و معاونین فرمانداری ، شهردار ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و دیگر  مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

حجت الاسلام حسن درویشیان نماینده ویژه رئیس جمهوری در مقابله با مفاسد دستگاه‌های اجرایی با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه های گردشگری بویژه در استان مازندران انجام شد افزود : زیرساخت های لازم یکی از مزیت های کشور گردشگری است که باید زیرساخت های کافی فراهم شود.

وی از مسئولین استان که برای رفاه حال مردم عزیز خدمات ارزشمندی را انجام دادند تشکر کرد چرا که مردم بزرگترین سرمایه نظام اسلامی است .

این مسئول با اشاره به اینکه با تلاش دولت سیزدهم بیش از ۷ هزار پروژه راکد یکی پس از دیگری احیا و به چرخه تولید بازگشت، افزود: ۱۶۰ هزار میلیارد تومان برای این طرح ها هزینه شد و بیش از ۱۵۰ هزار شغل جدید هم در سراسر کشور ایجاد شده است.

با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار پروژه مهم در سراسر کشور افتتاح شد، گفت: برخی از این پروژه ها چند دهه تعطیل بودند که با تلاش و همت دولت مردمی افتتاح و به بهره برداری رسید.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مازندران  یکی از استان های محوری کشور است که به واسطه شرایط آب و هوایی سالانه بیش از ۴۰ میلیون جمعیت به عنوان گردشگر و مسافر وارد این استان می شوند ، گفت: مردم میزبان این گردشگران هستند بنابراین زیرساخت شهری اهمیت ویژه ای در شهرهای مازندران دارد.

سید محمود حسینی پور با اعلام اینکه مدیریت این همه جمعیت نقش ممتازی به مدیریت شهری ارائه کرد، افزود: سیما منظر این استان،  در حال تحول اساسی است.

وی به یکی از مهم ترین اقدام عملی دولت سیزدهم اشاره ای کرد و ادامه داد:  باجسارت مقتدرانه رییس جمهور، سواحلی که سالها از حضور در آن محروم شده بودند آزاد شده است و تامین خدمات لازم در این بخش ها به عنوان گام بعدی توسط مدیریت شهری مورد نظر قرار گرفته است.

استاندار مازندران با اشاره به بهره‌برداری خط پردازش ۵۰۰ تنی زباله در قائمشهر، بیان کرد:دولت بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان در مازندران هزینه پسماند کرد و از این مقدار در قائمشهر۷۵ میلیارد هزینه شده است.

 

 

حسینی پور با اشاره به اینکه در دهه مبارک فجر امسال یکهزار و ۱۴۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹ هزارو ۷۰۰ میلیارد تومان در سطح این استان افتتاح شد، گفت: برای پروژه ملی کشتی سازی صدرا ۳ هزار میلیارد تومان برای ساخت ۲ کشتی به وزن ۳ هزار و ۵۰۰ تنی هزینه شده است.

استاندار مازندران گفت که با افتتاح و عملیات اجرایی این پروژه ها برای ۱۰ هزارو ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است .

فرماندار قائمشهر در افتتاح تجمیعی ۱۹۵ پروژه حوزه شهری با اشاره به اینکه در یکسال اخیر از ۱۰۰ روستا ۶۶ روستا طرح هادی اجرا شد، گفت: امسال ۵۰ کیلومتر طرح هادی در سطح روستاها و بیش از ۲۵ کیلومتر روکش آسفالت در روستاها انجام شده است.

 

جواد مولایی قرا با اشاره به افتتاح پروژه ها در منطقه پشت راه آهن ، گفت: حدود ۵ پروژه در منطقه پشت راه آهن افتتاح شد که شامل بازگشایی بوتان گاز، زیرگذر دخانیات ، زمین ورزشی سمنادشت و .. است.

کاظم علیپور شهردار قائمشهر ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر گفت : اجرای پروژه های عمرانی در شهر ماحصل تلاش شبانه روزی همکارانم در مجموعه شهرداری و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولین شهرستان و اصحاب رسانه است.

وی با بیان اینکه به ثمرنشستن این پروژه ها موجب رضایتمندی شهروندان و احساس آرامش برای ما را همراه داشت افزود: از محل دریافتی مطالبات عوارض شهروندان برای خودشان کار انجام شده است .

 

شهردار قائمشهر اظهار کرد : به  مناسبت دهه مبارک فجر ۲۰ پروژه شهرداری قائمشهر با اعتباری بالغ بر۹۳۲ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شد.

این مسئول ادامه داد: این پروژه ها شامل خط پردازش زباله، پارک معلم، پارکینگ قائم محله، مبلمان فضای سبز، تقاطع غیرهمسطح دخانیات، بازگشائی مسیر خیابان آزادی، مجموعه تفریحی ورزشی سمنادشت، میدان شهرداری، کانال هدایت آبهای سطحی هسته مرکزی شهر، پست برق خط پردازش، ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آبنمای سنگی است  که افتتاح و به بهره برداری رسید و  عملیات اجرایی پنج ایستگاه ثبت تخلفات، دوربرگردان خیابان صالحی مازندرانی، یادمان شهدا، تقاطع غیرهمسطح قائم محله، آسفالت کمربندی شمالی نیز آغاز شد .

کاظم علیپور گفت: در این ایام از خودروی فوماتیک آتش نشانی ، خودروی ثبت تخلفات سیار و ون جانمایی معلولین هم رونمایی شد.

وی از خرید ۶۳ دستگاه ماشین آلات سنگین در طی یکسال خبر داد و به اجرای خط پردازش زباله در محل سایت دپوی زباله های این شهر اشاره کرد .

شهردار قائم شهر تصریح کرد: مدت زمان اجرای کامل این طرح ۳۲ ماهه بود که با هزینه ای بالغ بر سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

علیپور اعلام کرد : با راه اندازی خط پردازش زباله ۶۰ درصد زباله های شهر بازیافت می‌شود و ۴۰ درصد مابقی در سکوها دپو نمی‌شود.

شهردار قائمشهر دیگر طرح بهره بردرای در این ایام را مجموعه تفریحی ورزشی سمنادشت اعلام کرد و ادامه داد: این طرح بزرگترین مجموعه ورزشی و چمن مصنوعی در بین شهرداری های شمال کشور است که در منطقه کمتر توسعه یافته اجرا شد.

علیپور ادامه داد: زیرگذر دخانیات دغدغه ۶۰ هزار مردم پشت راه آهن ، جنوب قائمشهر و روستائیانی بود که از این مسیر تردد می‌کردند و ترافیک وجود داشت اما امروز به سرانجام رسید و در مدت ۸ ماه بزرگ‌ترین باکس‌های بتنی انجام شد و تلاش می‌کنیم در همین ایام زیرگذر قائم محله را نیز کلنگ‌زنی کنیم.

وی  با توضیح درمورد علت اجرا نشدن پروژه میدان شهرداری، اظهار داشت: این مسیر نیاز به تملک املاک داشت و طبق توافق با فنی و حرفه‌ای قائمشهر و استان توافق کردیم واحد تجاری ساخته و درآمد پایدار تحویل دهیم و الان هم شاهد بهره‌برداری از میدان شهرداری به ارزش ۳۰ میلیارد تومان هستیم.

وی افزود : اجرای پارک‌های محلی جزء برنامه‌های ما بود و سرانه فضای سبز را از ۴ دهم متر مربع به ۲ متر مربع رساندیم و ۴ پارک بهره‌برداری کردیم و پنجمین پارک نیز بهره‌برداری می‌شود ، ساختمان کانون پرورش فکری را نیز به ارزش ۳۸ میلیارد تومان به بهره‌برداری رساندیم.

شهردار قائمشهر در پایان با اشاره به سایر طرح‌های شهرداری قائمشهر در دهه فجر، عنوان کرد: بازگشایی حریم راه‌آهن مسیر بوتان گاز به ارزش ۵۴ میلیارد تومان، بهره‌برداری از پارک معلم به ارزش بیش از ۶۴ میلیارد تومان، آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح قائم محله به ارزش ۹۰ میلیارد تومان، خرید خودرو سنگین فوماتیک آتش نشانی به ارزش ۳۰ میلیارد تومان، آغاز عملیات اجرایی آسفالت کمربندی شمالی به ارزش ۶۰ میلیارد تومان از دیگر برنامه‌های عمرانی در دهه فجر امسال بود.

ایمان پویا مهر رییس شورای اسلامی شهر قائم شهر به نمایندگی از اعضای شورای اسلامی شهر آقایان رضا خانی، مفید اسلامی، هادی فضلی، سعید برزگر، صادق گرجی، جعفر احمدی، حامد ابراهیمی و احسان اسماعیلی اعضای شورای شهر از حضور و همراهی حجت الاسلام درویشیان ریاست دفتر بازرسی ویژه ریاست جمهوری ، دکتر حسینی پور استاندار مردمی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی تشکر کرد.

رییس شورای اسلامی شهر قائم شهر با اشاره به اینکه امروز صدای همدلی و هم زبانی برای توسعه شهری و تحقق مطالبات شهروندان شنیده شد افزود : ایجاد حس اعتماد و امیدآفرینی میان شهروندان از وظایف مهم است و عمل به وعده ها و تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌ها و پروژه ها می تواند نقش مهم و اثرگذاری در این راستا داشته باشد.

وی با بیان اینکه این ۲۰ پروژه ۹۳۲ میلیارد تومانی تقدیم مردم فهیم و صبور قائمشهر شده است اظهار امیدواری کرد که این رویه در سال آینده نیز یا همکاری سازندگان و تولیدکنندگان و مردم عزیز و اصحاب رسانه ادامه پیدا خواهد کرد.

پویا مهر یادآور شد: اعضای شورای اسلامی شهر از ابتدای دوره ششم وعده ها و شعارهایی که داده بودند را کنار هم گذاشتند و به برنامه تبدیل کردند که طبق الویت بندی به مرحله اجرا رسید.

وی انتخاب شهردار را از اقدامات موفق شورای شهر دانست و گفت: در سایه همدلی اعضای شورای شهر این اتفاق محقق شد و مهندس علیپور به جهت تعامل خوبشان در مأموریت هایی که برای دفاع از منافع شهر و شهرداری، جذب اعتبارات، کسب اعتبارات لازم دولتی و … موفق عمل کردند و در بحث ارتقای سرمایه شهرداری از ماشین آلات تا املاک شهرداری و همچنین در حوزه پروژه های عمرانی نیز تلاش موفقیت آمیزی داشتند که جای تشکر از شهردار و تیم کاری در مجموعه شهرداری است .

پویا مهر در پایان با اشاره به اینکه بلند مرتبه سازی شاه کلید مشکل تراکم جمعیت قائم شهر است گفت : با توجه به افزایش جمعیت، بلندمرتبه سازی و برج سازی مشکل شهر را مرتفع خواهد ساخت که در این رابطه باید تصمیم اساسی گرفته شود و ضرورت نگاه ویژه است .