مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران از بهره‌برداری ۱۲ طرح زیرساختی این شرکت با مجموع اعتبار یک‌‌هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال در بخش‌های آبرسانی، آبیاری کشاورزی و حفاظت رودخانه‌ها و کلنگ‌زنی یک پروژه تامین آب آشامیدنی همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

وی افزود: مجتمع آبرسانی ۱۴ روستای دهستان لفور سوادکوه شمالی که فاز نخست آن با آبرسانی به ۵ روستا در دهه فجر پارسال گشایش یافته بود طی یک سال گذشته با آبرسانی به ۴ روستای عالم‌کلا، تمر، لودشت و پاشاکلا با صرف ۵۰۰ میلیارد ریال به پایان فاز دوم رسید و همزمان با دهه فجر ساکنان این ۴ روستا نیز از نعمت آب آشامیدنی پایدار و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از ۶ دیوار حفاظتی شامل کورکورسر در نوشهر، تازه‌آباد در بهنمیر، عسل‌سر و زوات شرق در چالوس، واز در نور و ولیکرود در فریدونکنار نیز بخشی از برنامه‌های آب منطقه‌ای مازندران به مناسبت دهه فجر امسال است.

داوودیان با بیان این‌که دیوارهای حفاظتی نقش مهمی در تثبیت بستر و جلوگیری از خسارات ناشی از طغیان رودخانه‌ها دارند، افزود: طول مجموع این پنج دیوار حفاظتی ۶۸۸ متر است که با ۴۴۵ میلیارد ریال اعتبار ساخته شد.

وی به تکمیل ۵ طرح تامین آب کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: سد انحرافی جوربند شهرسان نور با اثربخشی تامین آب برای ۸۰ هکتار زمین کشاورزی، سد انحرافی ملک‌جوی کلاردشت با سطح زیر پوشش ۸۰ هکتار، مرمت و بازسازی ۲ آب‌بندان در بهشهر شامل آب‌بندان‌های سارو با اثربخشی برای ۱۶۰ هکتار زمین کشاورزی و آب‌بندان زاغمرز با سطح زیر پوشش ۱۸۰ هکتار و طرح اضطراری انتقال آب از شبکه البرز به سیاهرود در جویبار ۵ طرحی هستند که به مناسبت دهه فجر به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران از برنامه‌ریزی برای کلنگ‌زنی یک مخزن آب آشامیدنی برای غرب استان در دهه فجر نیز خبر داد و گفت: عملیات اجرایی مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی آب آشامیدنی رامسر شنبه آینده -۱۴ بهمن- با حضور استاندار مازندران آغاز می‌شود. با اجرای این طرح پایداری تامین آب آشامیدنی رامسر افزایش می‌یابد.