با اجرا و بهره برداری از دو پروژه آبرسانی در شهرستان نور طی هفتمین روز دهه مبارک فجر، ظرفیت آب شرب ۲۲ هزار نفر از اهالی این شهرستان افزایش یافت.

در آئین بهره بردرای از پروژه های آبرسانی شهرستان نور، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران با اشاره به صرف اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال برای اجرای دو پروژه آبرسانی در این شهرستان اظهار داشت: حفر یک حلقه چاه با آبدهی ۳۵ لیتر در ثانیه و احداث یک باب ایستگاه پمپاژ در مجتمع افراده نور با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال انجام شد و ۱۱ هزار نفر جمعیت تحت پوشش این مجتمع از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

بهزاد برارزاده از بهسازی چهار حلقه چاه با آبدهی ۳۵ لیتر در ثانیه نیز خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه و صرف ۲۰ میلیارد ریال اعتبار، آب آشامیدنی ۱۱ هزار نفر از مردم شهرستان نور تقویت شد.

او در ادامه سخنانش با بیان اینکه برنامه ریزی در حوزه آب بی نظیر است، افزود: با نگاه مثبت دولت سیزدهم به مشکلات آبرسانی روستایی در حال حاضر اعتبار تنش آبی از مبلغ ۳ میلیارد تومان به ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

برارزاده با اشاره به ساخت سد هراز برای آبرسانی به ۹ شهر و ۴۰۰ روستا گفت: پروژه های متعددی در سطح شهرستان نور و کل استان در دست اجراء داریم و به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی زمین دو تصفیه خانه آب در شهرستان نور خواهیم بود