همزمان با ایام الله دهه فجر هزار و ۵۸۷ گلزار مطهر شهید استان مازندران در قالب برنامه محوری آیین مهمانی لاله ها عطر افشانی شد.

سرپرست فرهنگی اداره کل بنیاد شهید مازندران با اشاره به شعار محوری چهل و پنجمین فجر انقلاب اسلامی با عنوان جشن ملی، مشارکت پرشور ، آینده روشن گفت : اقدامات و برنامه های شاخصی در حوزه ایثار و شهادت در ایام دهه فجر برنامه ریزی شده است.

محمد علیزاده با اشاره به اجرای آیین میهمانی لاله ها به عنوان برنامه محوری در دهه فجر افزود: این مراسم در ۱۵۸۷ گلزار مطهر شهدای سراسر استان و بصورت ویژه نیز در گلزار شهدای روستای شهید آباد شهرستان بهشهر با حضور مسئولی استانی و خانواده معظم شهدا برگزار شد.

وی گلزار شهدای روستای شهید آباد را به عنوان نماد ملی گلزار شهدای روستایی کشور برشمرد و گفت : مردم و مسئولین ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا ، مزار شهدا را عطر افشانی و گلباران کردند .

علیزاده اجرای طرح سپاس ، دیدار و تکریم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی ، تجلیل و تکریم از فجر آفرینان و خانواده های معزز شهدا و جانبازان و زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب، اجرای طرح کاشت درخت به نیت شهدا و برگزاری یادواره های شهدا را از برنامه های بزرگداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اشاره کرد.

سرپرست فرهنگی اداره کل بنیاد شهید مازندران افزود : مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی همراه با عطرافشانی و گلباران گلزار شهدای ملامجدالدین ساری ، پخش فیلم کوتاه با موضوع ایثار اجتماعی از شبکه های سراسری و استانی ، انتشار زندگینامه شهدای انقلاب در فضای مجازی ، عیادت از جامعه ایثارگری بستری در بیمارستان های استان و منازل آنان را از دیگر برنامه های اجرایی این ایام عنوان کرد.

این مسئول یادآور شد :  همایش بزرگ «پدران آسمانی» همزمان با ولادت امام علی (ع)  با حضور فرزندان شهدای استان در استان برگزار شد.

 

وی از برگزاری  مراسم بزرگداشت اربعین شهدای فاجعه تروریستی گلزار شهدای کرمان در مزار شهدای استان خبر داد.

علیزاده با اشاره به تبلیغات محیطی بنیاد شهید با موضوع انقلاب و امیدآفرینی و انتخابات اظهار کرد : تصاویر شهدا در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن میان راهپیمایان توزیع می‌شود.

این مسئول در پایان یادآور شد:  ۱۷ پروژه گلزار مطهر شهدای روستاهای استان همزمان با ایام دهه فجر افتتاح و کلنگ زنی شد.