مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران گفت : بیش از ۸۷۰ پروژه تنش آبی در استان مازندران فعال و در حال اجراست.

مدیرعامل آبفامازندران در مراسم بهره برداری از طرحهای آبرسانی به شهر شیرگاه و روستاهای شهرستان سوادکوه شمالی در دهه فجر، ضمن اشاره به اینکه، این استان نگین سبز کشورماست ولی با مشکل کمبود آب مواجه است گفت: به همین منظور با شناسایی مناطق دارای مشکل، کتابچه تنش آبی را تدوین کردیم تا براساس نقشه راه گام برداریم.

بهزاد برارزاده اظهار کرد: با بهره برداری از طرحهای آبرسانی به شهر شیرگاه و روستاهای شهرستان سوادکوه شمالی در دهه فجر امسال، ۱۰هزار نفر از مشترکین از مزایای آن برخوردار شدند.
با بیان اینکه زیرساختهای موجود  پاسخگوی نیاز استان به ویژه در ایام تعطیل و تابستان نیست افزود: به همین دلیل برای تامین آب شرب هم استانی های عزیز، صرفا به اعتبارات ناچیز تخصیص داده شده، اکتفا نکردیم و به سمت منابع دیگر از جمله استفاده از ظرفیت خیرین آبرسان، بنیاد برکت و…. نیز پیش رفتیم.
او ادامه داد: بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال از محل تنش آبی کشور اعتبار داریم و براساس نگاه ویژه دولت سیزدهم ، بیش از ۸۷۰  پروژه  تنش آبی در استان مازندران فعال و در حال اجراست.
مدیرعامل آبفامازندران،  اظهار داشت: طرحهای مختلف آبرسانی در ۲۰۰ روستا با مشارکت بسیج سازندگی و ۱۳۵۰ روستای مازندران در قالب محرومیت زدایی  در حال انجام است.
برارزاده در ادامه به افتتاح طرح آبرسانی به شهر شیرگاه و روستاهای سوادکوه شمالی اشاره و تصریح کرد:  این طرح از نظر کمیت و کیفیت در منطقه  اقدام بزرگی است ، کار دشواری بوده  که با کمک همه عزیزان به ثمر نشست.
او ادامه داد: در این طرح، ۲دهنه چشمه با ظرفیت ۳۰ لیتردر ثانیه بهسازی شد و ۳۵۰۰ متر خط انتقال به قطر ۲۰۰ میلی متر به اجرا در آمد.
مدیرعامل آبفامازندران اعتبار هزینه شده این طرح را ۱۵۰ میلیارد ریال و جمعیت برخوردار آن را ۱۰هزار نفر عنوان کرد.

فرماندار شیرگاه نیز در سخنانی با اشاره دشورای و صعب العبور بودن منطقه و تلاش کارکنان آبفا در اتمام و به بهره برداری رساندن این طرح گفت:  از مدیرعامل شرکت و تمامی دست اندرکاران این طرح تشکر می کنم.امام جمعه شیرگاه نیز ضمن دعوت از تمامی اقشار جامعه در راهپیمایی ۲۲ بهمن، همدلی و همبستگی مسئولان و مردم را در اجرای طرحهای عمرانی لازم و ضروری دانست.