در جلسه کارگروه اقدام مشترک استان که در جهاد کشاورزی مازندران برگزار شد، بر تامین و توزیع گوشت قرمز، مرغ و میوه در استان و خرید برنج از کشاورزان تاکید شد.

حسن خیریانپور در جلسه کمیته اقدام مشترک با تاکید بر نظارت بر نانوایی ها و کیفیت پخت نان و جلوگیری از تعطیلات خودسرانه نانوایی های استان، گفت: تامین میوه شب عید شامل سیب و پرتقال از طریق تعاون روستایی استان مورد پیگیری قرار گیرد و در ایام پایانی سال با تعدد مراکز توزیع، مشکلی در توزیع میوه شب عید نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه لازم است میوه شب عید از کیفیت خوبی برخوردار باشد، ادامه داد: از همه ظرفیت ها و امکانات موجود برای تامین گوشت قرمز مورد نیاز استان بهره‌گیری شود و پیگیری‌های لازم از طریق سازمان جهاد کشاورزی برای تامین گوشت قرمز گرم و منجمد برای شهروندان مازندرانی انجام گیرد و از هفته های آینده به وفور در فروشگاه های سطح استان توزیع شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران برای تامین گوشت قرمز گرم پیشنهاد کرد میتوان در صورت امکان و فراهم بودن زیرساخت ها در ازای صادرات محصولات کشاورزی به قزاقستان و سایر کشورها، دام زنده وارد کرد و پس از کشتار در کشتارگاه ها در فروشگاه های سطح استان توزیع شود.

خیریانپور اظهار کرد: در روزهای آینده مراکز خرید برنج در استان آغاز بکار کنند و گزارش خرید روزانه به استانداری اعلام شود.

وی بانک کشاورزی و بانک توسعه تعاون را موظف کرد برای تامین منابع مالی خرید برنج بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه با استانداری اقدامات لازم را انجام دهند و تعاون روستایی استان نیز در این زمینه ورود پیدا کند و شهرستان‌ها با نصب بنر مراکز خرید برنج را به شهروندان اطلا‌ع رسانی کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران تاکید کرد: از ابتدای اسفند تا ۱۵ اسفندماه گوشت مرغ به وفور در استان توزیع شود.

بابک مومنی در این جلسه گفت: در ایام پایانی سال مازندران میزبان حجم وسیعی از مسافران نوروزی است و از آنجایی که خدمات زیادی به این تعداد از مسافران ارایه می دهیم لازم است از امکانات ملی برخوردار باشیم.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جهاد کشاورزی استان مازندران خدمات ملی به مسافران ارایه می دهد نیازمند حمایت های ملی هم است و باید از سهم بیشتری در اقلام اساسی برخوردار شود.

مومنی در این جلسه گزارشی از آخرین نشست خود با وزیر جهاد کشاورزی و مجموعه معاونین اقتصادی و بازرگانی وزارت پیرامون خرید توافقی برنج و تامین اقلام اساسی ماه مبارک رمضان و ایام نوروز ارایه کرد.