مسئول سازمان بسیج رسانه مازندران گفت: رسانه‌ها باید پرچمدار جهاد تبیین باشند.

عبدالمهدی حق‌شناس در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید اقدامات انجام شده در نظام جمهوری اسلامی ایران را به درستی به مردم انعکاس دهند، اظهار کرد: مطبوعات در سایه این اطلاع‌رسانی می‌توانند با امیدآفرینی، عملکرد جهادی مسئولان را ارائه و دل مردم را شاد کنند.

وی در خصوص تبیین دستاوردها و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی ایران در حوزه رسانه، خاطرنشان کرد: آزادی مطلق در رسانه‌های کشور مهم‌ترین شاخص و دستاورد انقلاب اسلامی برای اصحاب رسانه کشور و استان مازندران است.

مسئول سازمان بسیج رسانه مازندران افزود: در دوران پس از انقلاب اسلامی، تعداد کثیری از نشریات و رسانه‌های مجازی با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد مشغول فعالیت شدند و هیچ محدودیتی در فعالیت و اخذ مجوز برای رسانه‌ها وجود ندارد و شاهد پیشرفت قابل ملاحظه‌ در صدور مجوز و تعداد رسانه‌های فعال کشور و استان هستیم.

حق‌شناس ادامه داد: در عمده کشورها شاهد هستیم که تنها چند رسانه خاص به طور رسمی و به صورت محدود در حال فعالیت هستند اما در کشورمان، رسانه‌های متعدد به صورت آزاد در حال فعالیت و کار هستند.

وی یادآور شد: محتویات برخی رسانه‌ها حتی به‌نحوی است که تصور نمی‌کنید این رسانه در داخل کشور فعالیت دارد و به تولید محتوا می‌پردازد اما اینگونه به ذهن متبادر می‌شود که این رسانه از آن دشمنان انقلاب اسلامی است.

حق‌شناس تاکید کرد: این رسانه‌ها تولید محتوا بر علیه دولت کرده و آن را منتشر می‌کنند در حالی که از دولت، یارانه دریافت می‌کنند و این بیانگر آزادی مطلق رسانه‌ها در کشور است.

مسئول سازمان بسیج رسانه مازندران گفت: یکی از موفقیت‌های بزرگ کشور در طول این ۴۵ سال پس از انقلاب، وجود فضای باز و آزاد انتقادی در حوزه رسانه بوده و یکی از پیشرفت‌های مهم جمهوری اسلامی ایران در این چند دهه، بها دادن به خبرنگاران، رسانه‌ها و عرصه خبر است.

حق‌شناس با اشاره اینکه در همه کشورها، سمت و سوی تولید محتوای رسانه‌ها به طور مستقیم مطابق و در راستای سیاست‌های دولت بوده و فریاد آن دولت را می‌زنند، اعلام کرد: در کشورمان اینگونه نبوده و افرادی اعم از اصحاب رسانه و حتی غیراصحاب رسانه نظیر اساتید دانشگاهی که در جمهوری اسلامی زندگی می‌کنند برعلیه نظام و تفکرات نظام سخن می‌گویند و به راحتی و بدون هیچ مشکل و محدودیتی، حقوق خود را نیز از دانشگاه دریافت می‌کنند و برخلاف سایر  کشورها کسی هم جلوی‌شان را نمی‌گیرد و آزادی بیان دارند.

وی عنوان کرد: ما جزو معدود کشورهایی هستیم که جهت احترام به اصحاب رسانه یک روز را در تقویم ملی کشور به نام روز خبرنگار معرفی و ثبت کرده‌ایم و در آن ایام از خبرنگاران، تجلیل می‌شود و لذا این یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است که آزادی بیان را در حوزه رسانه و مطبوعات رقم زده است.

حق‌شناس تصریح کرد: اساسا وظیفه اصحاب رسانه و در کنار آن رسالت یک رسانه آن است که بیاید حلقه اتصال میان مردم و مسئولان باشد و در کنار بیان عملکرد دستگاه‌های اجرایی به مردم، مطالبات مردمی را نیز به گوش مسئولان برساند.

مسئول سازمان بسیج رسانه مازندران افزود: یکی از عرصه‌هایی که هم اکنون با توجه به در پیش بودن انتخابات پیش‌رو نیاز است تا موج منتشر شده ناامیدی از سوی رسانه‌های دنیا را کنار بزند، انعکاس عملکرد ۴۵ ساله جمهوری اسلامی در بخش‌های گوناگون علمی، ورزشی، صنایع موشکی، فناوری هسته‌ای، قدرت نظامی، استقلال نظامی، سدسازی و زیرساخت‌های شهری و روستایی و مقایسه عملکردها با قبل از انقلاب است.

حق‌شناس ادامه داد: مسیر حرکت جمهوری اسلامی ایران در تمام این مدت رو به جلو و پیشرفت بوده و کارهای انجام شده در استان مازندران در حوزه آبرسانی، گازرسانی، جاده‌سازی، سوادآموزی و بسیاری از این موارد نیز گواه بر این مدعا است و انعکاس این پیشرفت‌ها جزو وظایف یک رسانه است.

وی اذعان کرد: نادیده گرفتن پیشرفت‌های این دوران، بی انصافی است و به راحتی می‌توان وضعیت پیشرفت کشور را در تمامی حوزه‌ها با کشوری همچون مصر که عمری هم اندازه جمهوری اسلامی ایران دارد مقایسه کرد و دید که امروز در سایه تمامی این پیشرفت‌ها به قدرت اول منطقه مبدل شده‌ایم.

مسئول سازمان بسیج رسانه مازندران با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری مردم و اصحاب رسانه در انتخابات پیش رو، یادآور شد: مردم با حضور قدرتمند در انتخابات آینده برگ زرین دیگری را در تاریخ انقلاب اسلامی رقم خواهند زد و بار دیگر جمهوریت کشور را به تمام جهانیان نشان خواهند داد.
انتهای پیام/