استاندار مازندران با بیان این که استان با توجه به دستاوردهای ورزشی، شایسته امکانات و تجهیزات ممتاز در این حوزه است، گفت: توسعه اماکن، تجهیزات و زیرساخت‌های ورزشی در شمار اولویت‌های حوزه فرهنگی و اجتماعی استان است. ‎

استاندار مازندران با بیان اینکه به‌شدت نیازمند سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی در امر ورزش هستیم، گفت: باید بستر فراهم شود تا این بخش نسبت به توسعه فضا رشد کند و در حال حاضر با وجود همه تلاش‌ها، سرانه ورزشی استان، متناسب با جمعیت نیست و باید بستر برای بخش خصوصی فراهم شود.

آیین بهره‌برداری همزمان از پروژه‌های ورزشی استان مازندران انجام شده است.

سیدمحمود حسینی‌پور ضمن تبریک این ایام با بیان اینکه در دولت سیزدهم و با اتکا به جوانان، کارهای خوبی انجام شد، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که باید در توسعه کشور مورد توجه قرار گیرد، سلامت جسم و سلامت روح انسان‌ها است.

وی اماکن ورزشی را جزو زیرساخت‌هایی برشمرد که در حوزه سلامت جسم و روح نقش مؤثری دارند و افزود: هر کجا که باشگاهی دایر شد از همان‌جا بزه‌های اجتماعی خارج شد.

استاندار مازندران، ادامه داد: ورزش، امر بسیار مهمی به شمار می‌رود و در راستای اجرای عدالت اجتماعی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، توسعه اماکن ورزشی در مناطق محروم و کم‌برخوردار جزو سیاست‌های دولت مردمی سیزدهم است و در دستور کار قرار دارد.

حسینی‌پور با بیان اینکه مازندران در ورزش همیشه زبانزد است و در بین مدال‌آوران بین‌المللی در این حوزه، شخصیت‌های بزرگ ورزشی به چشم می‌خورد،اظهار کرد: توسعه اماکن، تجهیزات و زیرساخت‌های ورزشی را جز اولویت‌های حوزه کار فرهنگی و اجتماعی استان می‌دانیم و برنامه‌ریزی‌های وسیعی داریم تا از ظرفیت زیرساخت‌ها، پهلوان‌پروری و قهرمان‌پروری مازندران بهره ببریم.

وی تصریح کرد: ساختن اماکن ورزشی باید به عنوان یک مطالبه عمومی در بخش‌های مختلف استان تبیین شود.

استاندار مازندران در ادامه اقدامات اداره کل ورزش و جوانان مازندران را قابل تقدیر عنوان کرد ولی کافی ندانست و گفت: نیازمندی‌های ما در مازندران بیشتر از امکانات فعلی است و توصیه ما این است فرمانداران و مدیران شهرستان‌ها کمک کنند تا مراکز تفریحی و ورزشی ایجاد کنیم و باید این سیاست دنبال شود.

وی به افتتاح پروژه ورزشی در شهر ارطه اشاره کرد و اضافه کرد: شهر ارطه به همت دولت مردمی سیزدهم صاحب یک باشگاه بزرگ شد و امیدواریم خروجی این باشگاه سبب خیر و برکت شود.

حسینی‌پور در پایان با بیان اینکه به‌شدت نیازمند سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی در امر ورزش هستیم، گفت: باید بستر فراهم شود تا این بخش نسبت به توسعه فضا رشد کند و در حال حاضر با وجود همه تلاش‌ها، سرانه ورزشی استان، متناسب با جمعیت نیست و باید بستر برای بخش خصوصی فراهم شود.