همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، حجت الاسلام اکبری رئیس کل دادگستری مازندران به اتفاق  معاونین قضایی دادگستری استان، در راستای ارتباط بی واسطه با مردم، پس از اقامه نماز مغرب و عشا در جمع نمازگزاران مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) شهرستان ساری حضور یافت و با آنها دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش نکته آنلاین ؛


رئیس کل دادگستری مازندران در این دیدارها، ضمن استماع سخنان مراجعان، دستورات مقتضی و قانونی را برای حل مشکلات آنها صادر کرد.

حجت الاسلام اکبری در حاشیه این دیدارها، با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، اظهار کرد: پرچمی که در بهمن ماه سال ۱۳۵۷ در هیمنه جور و استبداد استکبار جهانی و طاغوتیان زمان با مدد و نصرت الهی توسط عالم فرزانه حضرت امام (ره) برافراشته شد؛ امروز با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری (دامت برکاته) و ایثار، فداکاری، جانفشانی و بیداری فرزندان غیور این مرز و بوم با تأسی از قیام عاشورا با ایستادگی و مقاومت به چهل و پنجمین سرمنزل خود رسیده است.

رئیس کل دادگستری مازندران افزود: در سالگرد چهل و پنجمین فجر انقلاب، ایران اسلامی همچنان پراقتدار، توانمند و پایدار است و ملت ولایی ایران با دستیابی به تجربه و برکت توجه به وصایای امام راحل (ره)، رهنمود‌های روشنگرانه رهبر معظم انقلاب و توجهات حضرت ولیعصر (عج)، در مسیر فتح قلل سربلندی، بزرگی و تعالی قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: قوه قضاییه در کنار دیگر قوا و دستگاه ها، عهده دار ماموریت‌های بسیار مهمی در راستای اداره امور جامعه و پیگیری مشکلات مردم بوده که پیگیری شکایات مردمی و همچنین رسیدگی به جرائم و تخلفات افراد و دستگاه‌های اجرایی از جمله مهمترین این وظایف است.

حجت الاسلام اکبری، یکی از وظایف مهم قوه قضاییه را پیشگیری از وقوع جرائم برشمرد و تصریح کرد: پیشگیری از وقوع جرایم و اختلافات، مساله مهمی است که امری فرا قوه‌ای بوده و همه باید برای تحقق آن تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ایثار و فداکاری شهدا، جانبازان و ایثارگران، امروز دسترسی مردم به واحد‌های قضایی بسیار تسهیل شده و مردم می‌توانند در دورترین نقاط کشور نیز با دسترسی به مراجع قضایی، نسبت به پیگیری مسائل و مشکلات خود اقدام کنند.

حجت الاسلام اکبری گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته دیدار با مردم شریف استان و پیگیری مسائل و مشکلات مردمی به صورت رو در رو و بی واسطه در دستور کار دستگاه قضایی استان مازندران است و ان شاالله با آگاهی بخشی به مردم در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی در ارتقای سطح دانش حقوقی جامعه و رسیدگی به مشکلات قضایی مردم موثر باشیم