نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: مازندران در حوزه ورزش خودش یک کشور است و از ظرفیت بالایی در حوزه ورزش برخوردار است و باید وزیر بومی ورزش داشته باشد.

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در مراسم آئین اهدا هدایای مقام معظم رهبری به مدال آوران آسیایی و پارا آسیایی هانگژو در سالن اهل بیت (علیهم السلام)، ضمن تبریک روز پاسدار، جانباز، صحیفه سجادیه و سه میلاد و جشن بزرگ نیمه شعبان در نیمه این ماه، اظهار کرد: بنده صمیمانه از افتخارآفرینان مازنی در حوزه ورزش که آن را با ارزش آمیخته کردند تشکر می کنم و این هنر ورزشکاران ماست.

وی با بیان اینکه ورزشکاران ما به دنیا نشان دادند که هم می‌توانند قهرمانان ورزشی باشند و هم ورزشکاران ارزشی، افزود: مازندران در حوزه ورزش خودش یک کشور است و از ظرفیت بالایی در حوزه ورزش برخوردار است تا جایی که باید دو وزیر بومی در حوزه ورزش و کشاورزی داشته باشد، حال اینکه اینجا معاونت وزارت باشد عملی شود هم خوب است.

آیت الله محمدی لائینی ضمن تقدیر از قهرمانان، افتخارآفرینان، ورزشکاران ملی و حضار در جلسه، گفت: امروز ورزش همچون عبادت مطرح است، برای همه سن و سال‌ها به‌خصوص نسل جوان.

امام جمعه ساری تاکید کرد: بنده می‌خواهم در رابطه با ثلث سفارش کنم، با افتخار می‌گوئیم حوزه ورزش یکی از بهترین مصارف ثلث است.

نماینده ولی فقیه در مازندران ضمن امیدواری و تقدیر از نسل جوان و نوجوان بابت رغبت به ورزش سنتی، گفت: باید در هر شهری یک زورخانه داشته باشیم توجه به حوزه ورزش سنتی ضرورت دارد.

این مسئول در پایان ضمن گرامیداشت ۵هزار شهید ورزش کشور و هزار و ۲۵۰ شهید ورزش مازندران، اذعان داشت: این تعداد از شهدا به‌خصوص در حوزه ورزش و ارزش معنادار است، امیدواریم روح قهرمانان همینطور با نشاط باشد و متناسب با جسم رشد کند، بعد معنوی و جسمی متوازن با هم رشد کند.

علی رجبی مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران در این مراسم اظهار داشت: در طول این مدت، سعی کردیم رسم جوانمردی را با دو بال راستگویی و صداقت اجرا کنیم.

وی از افتخارآفرینی ورزشکاران مازندرانی تقدیر کرد و گفت: در مسابقات اخیر، کوچکترین شهرستان ما به اندازه یک استان مدال آورده است در واقع ما ۲۷ کشور آسیایی را پشت سر گذاشتیم.

رجبی بیان داشت: ورزشکاران مازندرانی با کسب یک چهارم مدال‌های کاروان ایران شامل سه طلای انفرادی و یک طلای تیمی، هفت نقره و ۲ برنز از بازی‌های آسیایی هانگژو، این استان را در صدر استان‌های مدال‌آور کشور از المپیک آسیایی ۲۰۲۲ قرار دادند.

وی ادامه داد: سهم ورزش مازندران از افتخارآفرینی برای ایران در این رقابت‌ها نیز مانند سال‌های اخیر قابل توجه بود. حدود ۸۰ ورزشکار مازندرانی در ۲۱ رشته شانس کسب مدال از این رقابت‌ها را داشتند که ۱۶ نفر از این تعداد با دست پر از چین به کشور بازگشتند و یک مدال المپیک آسیایی به تابلو افتخارات خود افزودند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران از حمایت صد در صدی از قهرمانان مازندرانی خبر داد و گفت: جهت حمایت از ورزشکاران برخی از سالن های ورزشی را از طریق ماده ۷۷ و ماده ۸۸ در اختیار ورزشکاران و قهرمانان قرار خواهیم داد تا شاهد رشد و پیشرفت هرچه بیشتر این عزیزان باشیم.

رجبی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از ورزشکاران مازندرانی در برابر رژیم کودک کش اسرائیل بازی نکرده اند، افزود: ۵ هزار شهید ورزشکار در کشور داریم که ۱۲۵۰ نفر این شهدای گرانقدر برای استان مازندران است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران در پایان تاکید داشت: برای پیشرفت هرچه بیشتر ورزش مازندران نیاز به حمایت همه شما عزیزان داریم.